Bird wchodzi do Krakowa z wiodącym na rynku modelem hulajnogi  

fot. materiały prasowe

Wiodąca firma na rynku ekoefektywnego transportu Bird będzie świadczyć swoje usługi w kolejnym mieście w Polsce z nowym modelem e-hulajnogi. Bird One zrewolucjonizował już koncepcję wspólnych przejazdów w Kalifornii, gdzie został wprowadzony trzy miesiące temu, a teraz ma zwiększyć efektywność ekologiczną krakowskiej infrastruktury. 20 sierpnia do Małopolski przyjedzie flota ponad 100 nowych hulajnóg elektrycznych. 

Kraków jest czwartym miastem w Polsce, w którym z przyjemnością świadczymy usługi wynajmu skuterów elektrycznych i jest to już drugie po debiucie w Poznaniu, gdzie nasi klienci mogą doświadczyć jazdy na naszym nowym modelu Bird One. Hulajnoga została przez nas zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieleniu się i ułatwieniu poruszania się po mieście. Zostaliśmy zdumieni tym, jak ludzie w Polsce chętnie przyjęli nasze usługi i cieszymy się, że dziś startujemy w Krakowie. Rozszerzenie naszej działalności na miasto jest kolejnym krokiem w kierunku promowania tej przyjaznej dla środowiska formy transportu. Jest to kluczowy moment, w którym wszyscy powinniśmy dbać o nasze środowisko, a my w Bird staramy się je ułatwiać – podkreśla Patrick Studener Vice President, Head of EMEA & APAC.

Po prawie dwóch latach opinii klientów i dziesiątkach milionów przejazdów, czołowi inżynierowie opracowali Bird One. Innowacyjny zespół zaangażowany w bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój zaprojektował skuter elektroniczny z uwzględnieniem całej historii użytkowania skuterów elektrycznych na całym świecie. Zapisane przejażdżki, prędkości i czas trwania, a także wszelka komunikacja z obecnymi klientami pozwoliła firmie stworzyć Bird One z myślą o trwałości i bezpieczeństwie.

Nowy pojazd nie tylko wykonuje więcej przejazdów w ciągu jednego dnia na jednym naładowaniu, ale również przetrwa zmodyfikowane pojazdy użytkowane wspólnie prawie czterokrotnie. Dwukrotnie dłuższa żywotność akumulatora i większy zasięg do 50 km na jednym naładowaniu oznacza dłuższy czas jazdy w ruchu ulicznym, aby dotrzeć tam, gdzie każdy potrzebuje.

Uaktualnione funkcje konstrukcyjne obejmują: zwiększoną gęstość ramy, reagujący układ hamulcowy, brak odsłoniętych kabli, panele serwisowe z szybkim dostępem, ulepszone oświetlenie i większą stabilność na wyboistych drogach. Wyjątkowa efektywność ekologiczna Bird One jest wynikiem najnowocześniejszego projektowania i inżynierii produktów, certyfikatów bezpieczeństwa i rygorystycznych testów drogowych.

W celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju miast, w których działa, Bird wdrożył szereg strategii bazujących się na zasadach odpowiedzialności społecznej. Na przykład aplikacja Bird inteligentnie oszacowuje zapotrzebowanie na hulajnogi, dodając kolejne do floty tylko wtedy, gdy jest na nie wystarczający popyt. W ten sposób elektryczne środki transportu są cały czas w użytku.

W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane. Warto podkreślić, że operator również wymaga wykonania zdjęcia w momencie zakończenia przejazdu i weryfikuje, czy hulajnoga nie jest pozostawiona w sposób, który może utrudnić poruszanie się innym osobom.

Z serwisu skorzystały już dziesiątki tysięcy użytkowników, co potwierdza fakt, że cieszy się on ogromną popularnością jak w hałaśliwej Warszawie, gdzie pierwsze hulajnogi pojawiły się w kwietniu, tak również w przytulnych Poznaniu i Wrocławiu.. Z kolei o wygodzie i trwałości hulajnóg Bird świadczą setki tysięcy przejechanych z ich pomocą kilometrów. Aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne.

Z tego względu często podróżujący rezygnują z komunikacji miejskiej i wybierają samochody, zwiększając natężenie ruchu i emisję dwutlenku węgla. Bird oferuje przyjazną dla środowiska i wygodną alternatywę do jazdy samochodem. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 milionów podróży w 100 miastach na świecie. Szacuje się, że w ten sposób ograniczono emisję ok. 6 000 ton CO2 do atmosfery.

Jak skorzystać z przejazdów:

  • Pobierz aplikację Bird na swój smartfon i załóż konto.
  • Otwórz aplikację i znajdź dostępną hulajnogę niedaleko twojej lokalizacji.
  • Zeskanuj kod QR z hulajnogi aby rozpocząć przejazd – odblokowanie hulajnogi kosztuje 3 zł + 50 groszy za każdą minutę.
  • Ciesz się jazdą, dbając o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
  • Kiedy dotrzesz do celu, zostaw hulajnogę w bezpiecznym miejscu (nie blokując chodników ani innych przestrzeni publicznych) i zakończ podróż w aplikacji.
  • W celu uzyskania pomocy technicznej należy skontaktować się przez aplikację lub wysłać wiadomość e-mail na adres pomoc@bird.com 

Zobacz także