Gdybym nawet miał bombę – powiedział i narobił sobie kłopotów

34-letni krakowian pytany podczas kontroli na lotnisku w Balicach o zawartość swoje bagażu powiedział o cztery słowa za dużo. Jego „gdybym nawet miał bombę …” spowodowało uruchomienie procedur bezpieczeństwa. I tak miał sporo szczęścia, bo kara to jedynie 500 złotych mandatu, a 34-latek mógł odlecieć samolotem do Monachium, na który miał bilet.

„Mało śmieszne żarty mogą czasami sporo kosztować. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Krakowa, który swym bombowym dowcipem bynajmniej nie rozśmieszył służb lotniskowych” – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.
34-latek przechodził właśnie kontrolę bezpieczeństwa przed lotem do Monachium na krakowskim lotnisku. Na pytanie pracownika Służby Ochrony Lotniska dotyczące zawartości bagażu podręcznego mężczyzna oznajmił poirytowany – „gdybym nawet miał bombę …”.

Sarkastyczne stwierdzenie krakowianina uruchomiło natychmiast lotniskowe procedury bezpieczeństwa. Na miejscu niezwłocznie pojawili się pirotechnicy Straży Granicznej. Utworzona została strefa bezpieczeństwa, w której przystąpiono do sprawdzenia potencjalnie niebezpiecznego bagażu.
Walizka podróżnego została prześwietlona za pomocą specjalistycznych urządzeń i detektorów. Dodatkowo, podejrzany bagaż sprawdzony został również przez psa służbowego, wyszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Po zakończeniu czynności bagaż uznano za bezpieczny – nie zawierał żadnych materiałów i urządzeń wybuchowych, mogących zagrozić życiu lub zdrowiu. Znajdował się w nim jedynie laptop i rzeczy osobiste zaskoczonego właściciela.

Winny całej zdarzenia mężczyzna szybko wyraził skruchę, tłumacząc swoje nieodpowiedzialne słowa stresem. Nie pomogło mu to uniknąć mandatu karnego w wysokości 500 zł. Incydent nie spowodował utrudnień dla pozostałych pasażerów oraz opóźnień w lotach.

– Żartowniś może i tak mówić o sporym szczęściu, ponieważ udało mu się odlecieć zarezerwowanym lotem z Krakowa. Bardzo często po tego typu „sucharach” kapitanowie statków powietrznych nie zezwalają takim pasażerom na wejście na pokład samolotu – podkreślają funkcjonariusze Straży Granicznej.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie