„Brak spójności stanowisk i totalny chaos”. Poseł Raś pisze do premiera w sprawie ferii zimowych

Poseł Ireneusz Raś napisał interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o zapowiedź lockdownu w trakcie ferii zimowych.

Przypomnijmy, że premier ogłosił kilka dni temu, że w związku z epidemią ferie zimowe w 2021 r. w całej Polsce odbędą się w terminie od 4 do 17 stycznia.

W związku z tym Raś pyta Morawiekiego w interpelacji, czy „rząd może zweryfikować swoje stanowisko przedstawione podczas konferencji prasowej w dniu 21 listopada i wprowadzić rozproszone terminy ferii zimowych”. Kolejne z siedmiu pytań Rasia brzmi: „Czy rząd nie uważa, że właściwym będzie wprowadzenie zasad wypoczynku rodzin jako najbezpieczniejszej formuły na czas spędzania ferii zimowych i okresu świątecznego”?

Poseł z Krakowa porusza też temat wyciągów narciarskich. Wszystko dlatego, że jeszcze w sobotę poinformowano, że w związku ze skróceniem ferii zimowych wyciągi narciarskie będą zamknięte. Minęły jednak trzy dni i decyzja została zmieniona.

„Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę” – napisał wicepremier Jarosław Gowin na Twitterze.

„Prezentowany brak spójności stanowisk i totalny chaos w komunikacji między rządem a sektorem turystyki prowadzi tylko do pogłębienia zapaści branży. Praktyczne zamknięcie sezonu zimowego doprowadzi do całkowitej destabilizacji rynku i kolejnej fali upadłości. Zagrożenie płynące z podjętej decyzji dostrzegają nie tylko przedsiębiorcy, ale również samorządowcy gmin utrzymujących się z turystyki zimowej. Samorządowcy z Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska, województwa świętokrzyskiego sprzeciwiają się tej decyzji i apelują o rozwagę rządu” – czytamy w interpelacji posła Rasia.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie