Brytyjczyk zatrzymany na lotnisku w Krakowie. „Nie wiedział, że to może być problem”

Funkcjonariusze straży granicznej z Balicach odmówili wjazdu do Polski 25-letniemu mężczyźnie, który przyleciał z Wielkiej Brytanii. Powód? Wyrwane strony z paszportu.

W trakcie odprawy granicznej funkcjonariusz SG zauważył, że w dokumencie podróży Brytyjczyka wyrwane są fragmenty stron wizowych. Cudzoziemiec posiadał nieważny paszport, gdyż wybrakowany dokument nie uprawniał go do przekroczenia granicy i wjazdu do Polski.

„Obywatel Wielkiej Brytanii został przesłuchany w charakterze świadka. Oświadczył, że zdawał sobie sprawę z brakujących stron w dokumencie paszportowym. Nie wiedział jednak, że może to stanowić przyczynę odmowy wjazdu na terytorium RP. W związku z tym, że Brytyjczyk nie spełniał warunków wjazdu na podstawie przepisów ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, zaszły przesłanki uzasadniające wydanie mu decyzji o odmowie wjazdu” – podaje straż graniczna.

Natychmiastowy odlot cudzoziemca do Liverpoolu nie był możliwy, więc mężczyzna przebywał w pomieszczeniach służbowych SG w Krakowie-Balicach i do kraju odleciał nazajutrz.

Paszport został zatrzymany jako dowód i wraz z materiałami sprawy zostanie przekazany do właściwej prokuratury.

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie