Budowa Trasy Łagiewnickiej [zdjęcia] – kolejna zmiana organizacji ruchu, ale coraz bliżej koniec utrudnień

Budowa Trasy Łagiewnickiej zmierza ku końcowi. A to oznacza, że wkrótce skończą się związane z inwestycją utrudnienia. Na razie jednak kierowców czeka kolejna zmiana organizacji ruchu. Tym razem na ul. S. Faustyny.

Jak idzie budowa Trasy Łagiewnickiej. Możecie sam zobaczyć…

Jak idzie budowa Trasy Łagiewnickiej

Zdjęcie 1 z 11

(fot. 3obwodnica.krakow.p)

Jak informuje spółka odpowiedzialna za inwestycję, prace związane z budową Trasy Łagiewnickiej prowadzone są obecnie na całym placu budowy. „Do kwietnia inspektorzy nadzorujący budowę zauważyli mniejsze niż zakładano tempo prac. Spowolnienie jest na tyle poważne, że Wykonawca musiał opracować program naprawczy. Obecnie skupia się on przede wszystkim na jak najszybszym zakończeniu prac, które dziś powodują najwięcej utrudnień drogowych” – informuje spółka Trasa Łagiewnicka.

W wakacje planuje się zakończyć prace w rejonie ulic Kobierzyńskiej i Grota-Roweckiego oraz na wysokości ul. Pszczelnej. We wrześniu utrudnienia powinny zniknąć z ul. Zakopiańskiej, a potem także z lokalnych dróg.

Zanim do tego dojdzie, od 26 maja 2021r przez około miesiąc wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. S. Faustyny. Zmiana będzie polegać na połówkowym zamknięciu jezdni tej ulicy zgodnie z poniższym schematem.

Fot. 3obwodnica.krakow.p

Prace będą prowadzone w dwóch etapach, w których zamykane będą na przemian lewy i prawy pas ruchu.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie