Była prezes Wisły Kraków zatrzymana! Miała działać na szkodę spółki

We wtorek na polecenie poznańskiej prokuratury regionalnej policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o wyprowadzanie pieniędzy z Wisły Kraków. Wśród nich jest była prezes klubu Marzena S. Informację jako pierwsze podała stacja TVN24.

Przypomnijmy, Marzena S. była najpierw członkiem zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, a od sierpnia 2016 roku prezeską Wisły Kraków SA. Rok później stanęła na czele TS. Z obydwoma stanowiskami pożegnała się w grudniu ubiegłego roku.

Poznańska prokuratura bada nadużycia, jakich miały się dopuścić władze klubu w czasie, gdy jego prezesem była S.

Po licznych doniesieniach medialnych w sprawie ewentualnych nieprawidłowości śledztwo w wszczęła krakowska prokuratura. W styczniu tego roku policjanci weszli do kilkunastu miejsc, w tym mieszkania S.
Funkcjonariusze znaleźli m.in. dokumenty związane z działalnością zarządu klubu, oprócz segregatorów, zabezpieczone zostały także nośniki elektroniczne. Dwa tygodnie później postępowanie przejęli poznańscy śledczy.

Prokuratura sprawdza czy poprzedni zarząd na czele z Marzeną S. działał na szkodę Wisły, w jaki sposób doszło do horrendalnego zadłużenia „Białej Gwiazdy” i jak przebiegała umowa przejęcia klubu przez zagranicznych inwestorów.

Zobacz także