Byłeś we Włoszech lub w Chinach? Nie możesz zostać krwiodawcą!

Musisz przeczytać

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie do odwołania wstrzymuje pobieranie próbek od pacjentów zgłaszających się na płatne badania serologiczne (dot. także pacjentek w ciąży). Decyzja jest podyktowana zapewnieniem bezpieczeństwa krwiodawcom i pracownikom w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Osoby, które odbyły podróż do USA, Niemczech, Francji, Włoch, Japonii, Chin, Korei Południowej i Iranu oraz innych krajów przez 14 dni nie mogą być krwiodawcami!

Ponadto krwiodawcy i kandydaci na krwiodawców, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną CoV-2 powinni przez 14 dni pozostawać w izolacji i nie oddawać krwi i jej składników. Po zachorowaniu na COVID-19 także nie można oddawać krwi i jej składników przez 14 dni od wyzdrowienia i wykluczenia zakażenia w badaniu laboratoryjnym.

Dawcy, którzy po oddaniu krwi w ciągu 14 dni zachorują na COVID-19 i zakażenie zostanie potwierdzone testami laboratoryjnymi proszeni są o zgłaszanie zachorowania w RCKiK w Krakowie do Gabinetu lekarskiego Działu Dawców tel. 122618816. 

js

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca