Były prezes Widzewa i Zagłębia Lubin został prezesem Cracovii

Cracovia w poniedziałek poinformowała o zatrudnieniu nowego prezesa klubu. Nowy szef Pasów został Mateusza Dróżdża. Dróżdż w przeszłości był prezesem Zagłębia Lubin i Widzewa Łódź, sprawował również funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Górnika Polkowice.

– Rada Nadzorcza MKS Cracovia SSA na zgromadzeniu Zarządu w dniu 22 stycznia 2024 roku podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu MKS Cracovia SSA Pana dra Mateusza Dróżdża. Na wtorek, 23 stycznia zaplanowano konferencję prasową z udziałem nowego Prezesa Cracovii – poinformowała Cracovia.

Wcześniej tę funkcję pełnił zmarły w grudniu prof. Janusz Filipiak, a w ostatnich miesiącach obowiązki przejęła jego żona Elżbieta. 

Dr Mateusz Dróżdż z wykształcenia jest radcą prawnym. Aktualnie posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest wieloletnim wykładowcą na Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Handlowego). Doświadczenie korporacyjne zdobywał jako przewodniczący rady nadzorczej spółki Cuprum-Med sp. z o.o. w latach 2015-2018. Był też członkiem rady nadzorczej Ekstraklasa S.A. (2016-2017) oraz Zagłębia Lubin S.A. (2016-2018). W latach 2020-2021 sprawował funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Górnika Polkowice sp. z o.o.

W latach 2018-2019 dr Mateusz Dróżdż był Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A. W latach 2021- 2023 pełnił funkcję Prezesa Widzewa Łódź S.A. Był też członkiem Komisji Rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej w latach 2021- 2022. Od 2021 r. dr Mateusz Dróżdż jest arbitrem
w Piłkarskim Sądzie Polubownym przy PZPN.

Pracował w prestiżowych kancelariach prawnych, m.in. w amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland. Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Zakończył z wyróżnieniem organizowany przez UEFA wraz z University of Lausanne – UEFA Certificate in Football Management. Był też członkiem Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University.

 

Najnowsze

Co w Krakowie