CBŚ przechwyciło dużą dostawę narkotyków

Krakowscy policjanci Centralnego Biura Śledczego przyłapali handlarzy narkotyków na ogromnej transakcji. Na rynek miało trafić ponad 22 kilogramy narkotyków. Oprócz środków odurzających w ręce policji wpadli również narkotykowi hurtownicy.

Krakowskie CBŚ od dłuższego czasu rozpracowywało grupę zajmującą się handlem narkotykami. Z ustaleń policjantów wynikało, że w najbliższym czasie ma dojść do przekazania dużej ilości narkotyków. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Krakowie wspólnie z policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali zasadzkę.

Do transakcji miało dojść w mieszkaniu kobiety zamieszanej w proceder handlu narkotykami. To właśnie tam spotkali się ze sobą hurtownicy powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Tuż po dokonaniu transakcji policjanci weszli do mieszkania i przyłapali dilerów na gorącym uczynku. Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa w wieku 30 i 40 lat oraz kobieta w mieszkaniu której odbywała się transakcja.

W mieszkaniu oprócz narkotyków odnaleziono również profesjonalny sprzęt do przygotowywania i porcjowania narkotyków na sprzedaż. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowywania ich do wprowadzenia do obrotu. Cała trójka decyzją sądu została też aresztowana na trzy miesiące.

(pt)

Zobacz także