Centrum Sportów (nie tylko) Zimowych. Kraków zyska obiekt, jakiego nie ma w Polsce

61 mln złotych ma kosztować budowa Centrum Sportów Zimowych w Krakowie. Zarząd Infrastruktury Sportowej stara się o pozwolenia na budowę obiektu, z którego będzie można korzystać przez cały rok.

O przygotowania do tej inwestycji poinformował radnych z Komisji Sportu i Kultury Fizycznej dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej – Krzysztof Kowal. – To będzie obiekt specyficzny i unikatowy nie tylko w skali Krakowa, ale całej Polski. Prace nad projektem trwają od 3 lat, obecnie finalizowany jest etap pozwolenia na budowę. Obiekt powstanie w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej na terenie należącym do gminy miejskiej Kraków. Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji i stworzy szerokie możliwości uprawiania sportu i rekreacji – mówił dyrektor Kowal.

W Centrum Sportów Zimowych powstaną dwa sztuczne lodowiska (w tym jedno do curlingu), kryta pływalnia, oświetlona igielitowa górka dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjna trasa biegowa oraz plac do jazdy na deskorolkach i rolkach. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej skorzystają – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach, biegacze.

Tak ma wyglądać Centrum Sportów Zimowych w Krakowie

Zdjęcie 1 z 4

W budynku Centrum Sportów Zimowych znajdować się będzie lodowisko rekreacyjne, lodowisko do curlingu, zespół basenów z basenem dostosowanym do skoków z trampoliny i brodzikiem, boiska sportowe, boiska do squasha, siłownia. Wszystkie elementy będą miały własne zaplecza socjalno-szatniowe oraz zaplecze administracyjne. W budynku znajdzie się także kawiarnia z tarasem na dachu budynku.

Do budynku przylegać będzie górka saneczkowa z pergolą osłaniającą prowadzące na nią schody terenowe. Dodatkowo na górce znajdować się będzie zjeżdżalnia „pontonowa”.

W budżecie miasta Krakowa i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa na realizację tej inwestycji zaplanowano kwotę 61 mln złotych.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie