Charytatywny kalendarz „Lekarze jak z bajki” już w sprzedaży

Po raz drugi krakowscy lekarze wcielili się w postacie bajek i pozowali do zdjęć, które zostały wykorzystywane w kalendarzu „Lekarze jak z bajki”. Kalendarz na rok 2022 jest już w sprzedaży. Dochód z internetowej sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali.

Teatr Groteska już po raz drugi był gospodarzem sesji zdjęciowej do charytatywnego kalendarza „Lekarze jak z bajki”. Po ubiegłorocznym sukcesie powstało kolejne wydanie kalendarza, w którym w postacie z bajek wcielają się lekarki i lekarze z małopolskich szpitali zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa. Na kartach tegorocznej edycji możemy zobaczyć prof. Ewę Czarnobilską i prof. Annę Sowę-Staszczak ze Szpitala Uniwersyteckiego, dr Elżbietę Plutę z Centrum Onkologii, dr Iwonę Hajdyłę–Banaś, dr Joannę Włodarczyk i dr Joannę Wykę ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, dr hab. Annę Chrapustę ze Szpitala im. L. Rydygiera, dr Katarzynę Moskałę i dr Szymona Pietruszkę ze Szpitala im. S. Żeromskiego, dr Michała Zabojszcza dyrektora szpitala MSWiA, dr Bartosza Frączka ze Szpitala Ujastek, Piotra Staszaka zastępcę dyrektora Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz Elżbietę Ptak z Centrum Medycznego LuxMed.

Zdjęcia do kalendarza, którego pomysłodawcą jest doktor Marcin Mikos, Prezes Zarządu Fundacji Zdrowia Publicznego, wykonał krakowski fotograf Bartosz Siedlik we współpracy z Mateuszem Sibikiem, za grafikę odpowiedzialny był Maciej Schumacher. Opiekę artystyczną nad scenami z bajek, które znajdą się w kalendarzu, sprawowali Małgorzata Zwolińska i dyrektor Adolf Weltschek z Teatru Groteska. Wydawcą kalendarza jest Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska, Szpitalem Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie, Szpitalem im. Żeromskiego w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Wolontariatu św. Eliasza.

Dochód z internetowej sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali. Kalendarz jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Zdrowia Publicznego: www.fzp.com.pl.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie