Chciał dorwać motorniczego! Pijany napastnik szybko się jednak wycofał…

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Groził, zerwał taśmę, chciał wtargnąć do kabiny. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z tramwajów groził motorniczemu.

W sobotę ok. 6:30 do tramwaju na ul. Lipskiej wsiadł pobudzony 29-letni mężczyzna, który od razu skierował się w kierunku motorniczego. Zerwał taśmę, a następnie zaczął szarpać za drzwi wejściowe do kabiny motorniczego. Uszkodził je i groził kierującemu pozbawieniem życia.

– Motorniczy natychmiast powiadomił o całym zajściu centralę MPK, a następnie z pomocą  jednego z pasażerów odepchnął agresora. Widząc tak zdecydowaną reakcję 29-latek postanowił opuścić tramwaj. O całym zajściu powiadomieni zostali policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków, którzy po kilku minutach byli już na miejscu – informuje biuro prasowe policji.

Mundurowi natychmiast zatrzymali 29-latka, który znajdował się nieopodal tramwaju. Miał 2 promile alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale za występek o charakterze chuligańskim  kara może zostać zwiększona.  Podczas przesłuchania podejrzany wyraził  skruchę i  zadeklarował chęć naprawienia szkód. 

ip

Zobacz także