Ze śrubokrętem na kościelną skarbonę w Łagiewnikach

Kościelne skarbony kuszą złodziei. Przecież wierni wrzucają tam spore datki. A w Łagiewnikach mogą być one jeszcze większe niż w innych miejscach. 21-latek śrubokrętem próbował włamać się do skarbony kościelnej w Łagiewnikach. Tym razem mu się nie udało, choć trzy miesiące temu z tej samej skarbonki ukradł 2 tysiące złotych.

19 stycznia 2023 roku policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zostali wezwani do jednego z kościołów w Łagiewnikach. Według zgłoszenia miało tam dojść do próby włamania do kościelnej skarbony. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, a on wskazał mężczyznę znajdującego się na terenie kościoła, który chwilę wcześniej próbował ukraść datki ze skarbony.

Policjanci natychmiast wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który przyznał się do próby włamania. Mundurowi ustalili, że do podobnego zdarzenia w tym kościele doszło trzy miesiące wcześniej. Wtedy jednak sprawcy udało się włamać do skarbony, z której zniknęło 2 tysiące złotych. 31-latek przyznał się, że to on za pomocą śrubokręta wyłamał wówczas zamek w skarbonie i ukradł pieniądze. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy mężczyźnie śrubokręt, który posłużył mu do próby włamania.

31-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie