Chciał zabić babcię nożem. Grozi mu dożywocie

Musisz przeczytać

Babcia spała, kiedy jej wnuczek zaatakował ją nożem kuchennym. Zadał jej ciosy w głowę i klatkę piersiową. Potem powiadomił o tym sąsiada i razem wezwali pogotowie. Kobieta trafiła do szpitala, jej wnuczek siedzi w areszcie tymczasowym. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu co najmniej 10 lat więzienia, a być może nawet dożywocie.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę (19-20 listopada 2021 roku). O godzinie 3.30 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został powiadomiony, że do szpitalnego oddziału ratunkowego ratownicy przewieźli 68–letnią kobietę z ranami ciętymi głowy oraz klatki piersiowej. Policjanci ustalili w szpitalu, że za uszkodzenia ciała kobiety może być odpowiedzialny jej nastoletni wnuk, który mieszkał u niej od dwóch dni.

Funkcjonariusze pojechali do mieszkania pokrzywdzonej kobiety, gdzie zatrzymali 19 – latka. Podczas oględzin za jednym z okien mieszkania policjanci odnaleźli nóż kuchenny, którym posłużył się sprawca. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. – Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym nie wykazało zawartości środków odurzających. Zatrzymanemu została jednak pobrana krew do analizy na zawartość innych substancji w organizmie – relacjonują mundurowi.

Fot. małopolska policja

Śledczy ustalili, że tej nocy nastolatek używając noża kuchennego zaatakował kobietę podczas snu. Potem powiadomił sąsiada, z którym wspólnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego. W sobotę (20 listopada 2021) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie 19 – latek trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj (22listopada 2021) przed południem podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca