Choinka, łyżwy, targi – w weekend w Krakowie nudy nie ma (Co? Gdzie? Kiedy?)

W ten weekend w Krakowie czeka nas sporo atrakcji. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach można robić w naszym mieście.

Choinka rozbłyśnie na Rynku Głównym

Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia będzie można już wkrótce poczuć w przestrzeni miasta. Symbolicznym jego rozpoczęciem będzie uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku Głównym. To wydarzenie zostało zaplanowane na sobotę, 2 grudnia, o godz. 16.30.

Świąteczny jarmark oficjalnie otwarty!

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na krakowskim rynku to dobry wstęp do zbliżających się świąt. Od ponad 30 lat stoiska kupców odwiedzają poszukiwacze świątecznych prezentów i wyjątkowej atmosfery. To sprawia, że jarmark zyskał już miano atrakcji turystycznej rozpoznawalnej na całym świecie.

Zapraszamy na plenerowe lodowiska

Od dziś znów można poszaleć na dwóch najpopularniejszych lodowiskach plenerowych w Krakowie. Od godz. 19.00 zapraszamy do korzystania z lodowiska przy TAURON Arenie Kraków, natomiast o godz. 13.00 na lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Wystawa makiet kolejowych w NCK

Maszynista daje znak i skład rusza po torach w nieznane. Mija stację, domy, ulice, pola, rzeki i lasy. Ruch pociągów w tym miniaturowym świecie toczy się zgodnie z rozkładem jazdy i według zasad jak na prawdziwej kolei. W najbliższy weekend w Nowohuckim Centrum Kultury będzie można podziwiać wystawę makiet kolejowych.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu

Przed nami kolejna edycja lubianego przez mieszkańców, nie tylko Podgórza, wydarzenia. Podczas tegorocznych Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu, które odbędą się 2 i 3 grudnia, będzie więcej stoisk, więcej atrakcji i oczywiście ta sama ponad stuletnia wiktoriańska karuzela.

W niedzielę MotoMikołaje przejadą przez Kraków

Już w niedzielę, 3 grudnia, na ulicach Krakowa pojawi się wyjątkowa grupa Mikołajów, którzy tradycyjne sanie zamienią na motocykle. Mają jeden cel – wywołać szeroki uśmiech na twarzach małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego.

Zapraszamy na weekendowe spacery z „Przyjacielem Krakowa”

„Podgórze – jego historia i zabytki”, „Szlakiem rzeźbiarzy i ich dzieł”, „Tajemnice ulicy Dietla” i „Zabytki gotyckie Krakowa” – to tytuły spacerów, jakie w ten weekend czekają na uczestników 52. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

Wystawa audiowizualna „City/Sound/Scape” w Nowej Hucie

Dwoje artystów, dwa miesiące rozmów, cztery miesiące nagrań pejzażu dźwiękowego, pięć projektorów i sto par słuchawek bezprzewodowych – tak w skrócie można zapowiedzieć wystawę audiowizualną „City/Sound/Scape”, której wernisaż odbędzie się już dziś, o godz. 18.00, w Teatrze Łaźnia Nowa. Wydarzenie jest częścią projektu „Nowe topografie Nowej Huty. Archeologia codzienności 2023”, realizowanego przez Simone Rueß i Rafała Mazura.

Mistrzostwa Świata Dj’ów IDA 2023

2 grudnia do Krakowa po raz kolejny zawita IDA World Finals! Impreza na stałe zapisała się w harmonogramie miasta i jest powszechnie uważana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych końca roku.

Koncert pamięci Marii Callas – w 100. rocznicę urodzin

Była nazywana „primadonną wszechczasów”. Swoją wszechstronnością i instynktem dramatycznym zachwycała publiczność i krytyków. Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Marii Callas, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (ul. Zakopiańska 62) – filia Centrum Kultury Podgórza, zaprasza w sobotę, 2 grudnia, o godz. 17.00 na koncert znanej polskiej solistki operowej, Kariny Skrzeszewskiej, która wykona najpiękniejsze utwory z repertuaru tej wybitnej artystki. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży.

Krakowski Festiwal Górski już w ten weekend

Wspinanie sportowe, bouldering i góry, skialpinizm i freeride, sport, podróże, eksploracja i kultura okołogórska, filmy, prelekcje, warsztaty, nagrody – słowem Krakowski Festiwal Górski. To tradycyjne górskie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, które w tym roku ma już 21. odsłonę. Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w formule stacjonarnej 2 i 3 grudnia w ICE Kraków.

Trenuj w Krakowie! 2 grudnia trening nordic walking

W najbliższą sobotę, 2 grudnia dorosłych miłośników chodzenia z kijami zapraszamy na ostatni w tym roku wspólny trening nordic walking z cyklu „Chodźże z nami!”. Bezpłatne zajęcia organizowane w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”, odbędą się w Parku Lotników Polskich przy TAURON Arenie Kraków – zbiórka o godz. 9.00 przed głównym wejściem od strony ul. Lema.

Biegaj w Krakowie! W sobotę, 2 grudnia zajęcia przy Błoniach

W najbliższą sobotę, 2 grudnia zapraszamy na kolejne bezpłatne zajęcia z cyklu „Biegaj w Krakowie!” dla dorosłych, organizowane w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. W tym tygodniu spotkanie tradycyjnie przy Błoniach Krakowskich – zbiórka o godz. 10.00 przed Sklepem Biegacza zlokalizowanym w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia.

Jan Krol

Jakie oznaczenia mają drogi w Polsce?

Najnowsze

Co w Krakowie