Chwilowe zamknięcie autostrady A4 Kraków-Katowice

Musisz przeczytać

Jeśli ktoś w nocy z czwartku na piątek (29-30 października) wybiera się autostradą A4 w kierunku Katowic, może go czekać niespodzianka. Tuż przed godz. 3 w punkcie poboru opłat w Mysłowicach nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na bramkach w stronę Katowic.

Jak informuje spółka Stalexport Autostrada Małopolska, w dniach 29-30 października br. (czwartek-piątek) na autostradzie A4 Katowice-Kraków realizowane będą prace przygotowawcze związane z montażem drugiej części bramownicy
w obrębie placu poboru opłat w Mysłowicach. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, część pasów będzie niedostępna dla kierowców. Przed godziną 3.00, 30 października br. nastąpi krótkotrwałe całkowite wstrzymanie ruchu na bramkach w stronę Katowic.

W czasie prowadzenia prac przygotowawczych, od godziny 21.00 29 października br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Mysłowicach (km 352) oraz 8 pasów na PPO w kierunku Katowic. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 17 i nr 18. Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w stronę Krakowa – nr 8 i 9.

Montaż bramownicy rozpocznie się około godziny 2:40, w piątek 30 października br. W tym czasie w punkcie poboru opłat w Mysłowicach, na jezdni w stronę Katowic zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 17 i nr 18. Przywrócenie stałej organizacji ruchu jest planowane w piątek 30 października, między godziną 4.00 a 5.00.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca