Posłowie z Krakowa i Małopolski w gronie tych, którzy latają najczęściej

TVN24 opublikował listę posłów, którzy najczęściej latają na koszt podatników. W czołówce tego zestawienia są parlamentarzyści z Krakowa i Małopolski – Ireneusz Raś (Koalicja Polska-PSL), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska) i Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość).

Lista posłów najczęściej latających samolotami powstała na podstawie danych za okres styczeń – listopad 2022 roku, przekazanych TVN24 z Kancelarii Sejmu. Na czele rankingu znalazł się Łukasz Mejza, poseł niezrzeszony, który w ciągu 11 miesięcy odbył 119 lotów. To średnio 10 podróży samolotem miesięcznie. Każda z nich kosztowała 658,8 zł (płaci za nie budżet państwa), czyli w sumie loty posła Mejzy do wydatek blisko 78,4 tys. złotych.

Na szóstym miejscu w zestawieniu posłów latających najwięcej jest Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej – PSL. Poseł z Krakowa ma na koncie 94 loty, które kosztowały w sumie prawie 62 tys. złotych. Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej – z 90 lotami za 59,3 tys. zł – znalazł się na dziewiątej pozycji. Tuż za nim uplasował się Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości, który ma na koncie 87 podróży samolotem, które kosztowały 57,8 tys. złotych.

Za każdy bilet lotniczy dla posła Kancelaria Sejmu płaci 658,8 zł, za przejazd posła pociągiem – 151,02 zł.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie