Co łączy psiaki ze schroniska z lemoniadą? Świetna inicjatywa miejsca uwielbianego przez krakowian!

fot. KTOZ

Lemoniada świetnie gasi pragnienie w upalne dni. Ponadto jest bardzo smaczna i zdrowa, więc można ją pić przez cały rok. Co łączy cytrusowy napój z psami ze schroniska? FORUM Przestrzenie przygotowało genialną akcję, która pomoże bezdomnym zwierzakom znaleźć nowy, kochający dom. Wystarczy, że kupicie słodką lemoniadę!

Projekt Dżok to inicjatywa jednego z ulubionych miejsc krakowian – FORUM Przestrzenie przy ul. Marii Konopnickiej 28. Popularny lokal przygotował lemoniady w butelkach, na których znajdują się wizerunki podopiecznych KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. 

Nazwa projektu i lemoniady nawiązuje do historii znanego krakowskiego psiaka – Dżoka. Jest hołdem dla wiernego czworonoga, który zawsze czekał na właściciela w tym samym miejscu, w pobliżu Ronda Grunwaldzkiego. Gdy zmarł właściciel, pupil oczekiwał na niego ponad rok. Obecnie pod Wawelem znajduje się pomnik Dżoka, który jest symbolem wierności i przyjaźni człowieka z psem. 

– Oddajemy w wasze ręce napój, który oprócz zaspokojenia Waszego pragnienia ma równolegle spowodować refleksję i działanie. Bo jeżeli Ty nie możesz przygarnąć czworonoga, to pomóż nam szukać! Między łykami chwyć za telefon, zrób zdjęcie etykiecie i uruchom swoje kontakty. Być może wśród Twoich znajomych jest ktoś, kto właśnie szuka swojej połówki – możemy przeczytać na Facebooku FORUM Przestrzenie. 

Udało się!Wystartował projekt Dżok do którego długo się przygotowywaliśmy. Projekt Dżok to inicjatywa, która łączy w…

Opublikowany przez FORUM Przestrzenie Czwartek, 12 września 2019

js

Zobacz także