Co zyskujemy, kupując oryginalny tusz do drukarki?

Zamienniki oryginalnych kartridży kuszą niższą ceną oraz (podobno) porównywalną jakością wydruku. Nie jest to jednak do końca prawda. Niższa cena może się na nas szybko zemścić. W skrajnych przypadkach nawet poważną awarią sprzętu, z którego korzystamy do drukowania. W tym krótkim tekście przyjrzymy się głównym plusom, jakie niesie ze sobą inwestycja w oryginalny tusz do drukarki.

Jakość i bezpieczeństwo

Decydując się na zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, przede wszystkim kartridża, zyskujemy w istocie dwie rzeczy: wysoką jakość wydruków oraz bezpieczeństwo. Pewną dodatkową zaletą może być też uczestnictwo w programach lojalnościowych – prowadzi je większość dobrze rozpoznawalnych producentów tuszy do drukarek. Program lojalnościowy może nieść różne benefity – ważne jest to, że wierny klient jest nagradzany.

Wysoka jakość wydruku wynika głównie z pewności, że otrzymamy starannie zaprojektowany pod kątem naszego modelu drukarki kartridż, wykonany zgodnie ze światowymi standardami. Nie bez znaczenia jest także jakość stosowanych do produkcji tuszu pigmentów.

Odpowiednie dozowanie tuszu

Oryginalna kaseta drukująca będzie właściwie dozować tusz. Skutkuje to tym, że litery ani fotografie nie będą się rozmazywać (wynika to ze zbyt dużej ilości atramentu podczas drukowania). Nie będą też pocięte poprzecznymi, białymi paskami. Taka usterka to z kolei wynik zbyt małego dozowania tuszu lub objaw, że jest stary (zasycha). Czytelny, wyraźny i dobrze wyglądający wydruk to w końcu cel, dla którego kupujemy drukarkę.

Bezpieczeństwo polega w dużym skrócie na tym, że każdy tusz do drukarki, który nosi oryginalne logo – jest objęty gwarancją. Gdy nie działa prawidłowo z winy fabrycznej wady, można liczyć na zwrot kosztów. Dodatkowo, jeżeli korzystamy z tuszu tego dostawcy, który wyprodukował naszą drukarkę, mamy dostęp do bezpłatnej pomocy technicznej. Wystarczy po prostu mail lub telefon i niejeden problem zostaje rozwiązany – za darmo i skutecznie.

markowe-tusze.jpg

Większa wydajność i żywotność

Idźmy dalej. Oryginalne tusze do drukarek mają na ogół większą żywotność niż w przypadku zamienników. Oznacza to, iż można wydrukować większą ilość kopii z jednej kasety drukującej. Co jeszcze istotne, to fakt, że oryginalny atrament będzie znacznie dłużej sprawny w przypadku niekorzystania z urządzenia. Inwestycja w droższy wariant będzie skutkować mniejszą szansą na zaschnięcie tuszu.

Pełna kompatybilność oryginalnych tuszy

Niekiedy bywa tak, że zamiennik jest w ogóle nie rozpoznawany przez drukarkę! Jeżeli pokusimy się na majsterkowanie przy sterownikach, ściąganie nielegalnych „łatek” – może okazać się, że zniszczymy oryginalne oprogramowanie do naszej drukarki. W przypadku tego typu posunięć musimy liczyć się z tym, że firmowy serwis odmówi nam pomocy, gdyż złamaliśmy umowę użytkownika. 

W skrajnym przypadku możemy zepsuć sam sprzęt, jeżeli będziemy próbować na różne sposoby zmusić go do współpracy z zamiennikiem. Finał jest przykry – krótszy lub dłuższy okres bez drukarki oraz konieczność kupna nowego urządzenia… A wystarczyło kupić oryginalny tusz.

Tak w pewnym skrócie prezentują się główne zalety stosowania oryginalnych atramentów do drukowania. Ostateczny wybór należy naturalnie do nas. Jednak, kupno zamiennika to w istocie loteria, na której można dużo przegrać. Po co ryzykować?

Najnowsze

Co w Krakowie