W poniedziałek urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa podpisali z firmą ZUE umowę na modernizację ulicy Karmelickiej. Roboty obejmujące m.in. wymianę zdewastowanego torowiska rozpoczną się najprawdopodobniej w połowie czerwca.
Remont – zarówno jezdni, jak i torów tramwajowych – obejmie odcinek ul. Karmelickiej od skrzyżowania z ul. Rajską do Alej Trzech Wieszczów.
W ramach prac budowlanych zostanie wykonany:
- remont konstrukcji jezdni i torowiska w ciągu ul. Karmelickiej,
- remont odwodnienia powierzchniowego,
- remont nawierzchni skrzyżowań,
- wymiana krawężników wraz z regulacją istniejących chodników w niezbędnym zakresie,
- remont sieci trakcyjnej, polegający na wymianie przewodów i lin nośnych z osprzętem, przy zachowaniu istniejących konstrukcji wsporczych,
- renowacja słupów trakcyjnych poprzez piaskowanie i ponowne malowanie,
- wymiana elementów małej architektury (słupki blokujące i słupki znaków drogowych).
Koszt operacji wyniesie 15,3 mln. zł. Prace potrwają kilka miesięcy, jeśli inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z harmonogramem, to tramwaje wrócą na trasę do Bronowic pod koniec września.



