Cracovia obsypana wyróżnieniami. Nagroda specjalna

Jacek Zieliński, Michał Rakoczy oraz Benjamin Källman zostali nagrodzeni w XXIX Plebiscycie na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2023. Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa „Jasna Strona Futbolu” uhonorowany został z kolei wychowanek i były trener Cracovii – Marian Cygan.

Uroczysta Gala Piłkarska MZPN odbyła się dzisiaj w Pałacu Krzysztofory w Krakowie.

– To dla mnie ważne wyróżnienie, zwłaszcza, że zostało ono przyznane przez kibiców. Cieszę się, że dostrzegają moją pracę i zaangażowanie w drużynie Cracovii, z która jest związany już od 10 lat. Nagrody są powodem do radości, ale też motywują do jeszcze większej pracy. Wiosenna runda dopiero się zaczęła i na każdym meczu muszę dawać z siebie wszystko, żeby walczyć o jak najlepszy wynik dla Pasów – powiedział Michał Rakoczy po gali.

Kapitan Cracovii uplasował się na najniższym stopniu w kategorii „Piłkarz roku”, a 9. miejsce zajął Benjamin Källman, w którego imieniu nagrodę odebrał trener Jacek Zieliński. Szkoleniowiec „Pasów” zajął z kolei 2. miejsce w kategorii „Trener roku”.

Specjalną nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa „Jasna Strona Futbolu” otrzymał Marian Cygan, 83-letni wychowanek Cracovii, a także trener pierwszego zespołu Pasów w latach 1986 (jako asystent) i 1988 (jako pierwszy trener). Jako piłkarz był juniorskim reprezentantem Polski z występami w oficjalnym turnieju UEFA, a karierę musiał zakończyć już w wieku 25 lat, z powodu ciężkiej kontuzji. Wśród jego odkryć jest wielu byłych zasłużonych zawodników Cracovii, jak chociażby Łukasz Skrzyński, Paweł Nowak, Piotr Giza czy Arkadiusz Baran.

W głosowaniu wzięło udział ponad 6 tysięcy osób, które wybrały 10 najlepszych/najpopularniejszych piłkarzy oraz 5 trenerów w 2023. Dodatkowo wybrano również 3 wyróżniających się młodzieżowców.

Jan Krol

Najnowsze

Co w Krakowie