Ćwiczenia na wypadek koronawirusa w Małopolsce. Strażacy ustawiali mobilne izby przyjęć.

Musisz przeczytać

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i szpitalu w Myślenicach zostały przeprowadzone ćwiczenia na wypadek pojawienia się koronawirusa w Małopolsce. Przed szpitalami ustawiano namioty, które w razie epidemii będą mobilnymi izbami przyjęć zakażonych pacjentów.

– Ćwiczenia, które przygotowaliśmy dziś wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, odnosiły się do sytuacji wystąpienia konieczności uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badania osób z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem – poinformowały służby prasowe wojewody małopolskiego. Polegały one na rozstawieniu mobilnych izb przyjęć (namiotów), które służyłyby takim pacjentom.

malopolska.uw.gov.pl

W ćwiczeniach uczestniczyły szpitale: Uniwersytecki w Krakowie i w Myślenicach, czyli dwa spośród dziesięciu małopolskich szpitali, w których są oddziały zakaźne, a które decyzją wojewody małopolskiego zostały postawione w stan podwyższonej gotowości.

malopolska.uw.gov.pl

– Podczas ćwiczeń omówione zostały także inne aspekty współdziałania Straży Pożarnej ze służbami medycznymi oraz składające się na te mechanizmy procedury – informują urzędnicy wojewody.

malopolska.uw.gov.pl

Pierwszy przypadek koronawirusa w naszym kraju potwierdzono u mieszkańca województwa lubuskiego,który wrócił z Niemiec. Pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze.

W Małopolsce w szpitalach przebywa 9 pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 152 osoby są pod stałym nadzorem inspekcji sanitarnej.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca