Czegoś takiego jeszcze nie było! Biskup Jędraszewski w prokuraturze!

Do krakowskiej prokuratury trafiło doniesienie na biskupa Marka Jędraszewskiego. – Mężczyzna ten znajdując się na terenie kościoła Mariackiego w Krakowie, publicznie wypowiadał treści, które w można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa – uzasadnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego członkowie złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jędraszewskigo złożyły również osoby pokrzywdzone jego działaniem – Konrad Dulkowski i Rafał Gaweł. Obaj panowie uważają, że wypowiedź sprawcy znieważała ich publicznie oraz wpisywała się w propagowanie zakazanego totalitarnego ustroju państwa.

– Segregację ze względu na orientację seksualną prowadzili w Polsce niemieccy naziści, oni też używali retoryki, w której osoby homoseksualne określano jako pasożyty lub zarazę, którą trzeba zwalczać – czytamy na stronie Ośrodka.

Gaweł i Dulkowski złożyli formalnie wniosek o ściganie i ukaranie pana Marka Jędraszewskiego w związku z propagowaniem przez niego idei systemu totalitarnego, który wcześniej stosowany przez nazistów doprowadził do śmierci milionów Polaków, również tych którzy byli homoseksualni.

ZŁOŻYLIŚMY ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA PRZEZ BISKUPA JĘDRASZEWSKIEGO Ośrodek Monitorowania Zachowań…

Posted by Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych on Saturday, August 3, 2019

Najnowsze

Co w Krakowie