„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie?

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Pamiętacie, kiedy ostatni raz mieliśmy prawdziwie białe Święta Bożego Narodzenia? Śnieg praktycznie w całej Polsce i to w dużych ilościach był pod koniec grudnia osiem lat temu. Prognozy długoterminowe dają nadzieję, że w tym roku nie będzie jesiennej aury na Boże Narodzenie i może być biało.

Wprawdzie w same święta nie przewiduje się opadów śniegu, ale te pojawią się w dniach 21-22 grudnia. A ponieważ nocami temperatura będzie spadać poniżej zera, a w ciągu dnia nie przekroczy 4 stopni, może białej pokrywie uda się dotrwać do Wigilii.

Trzeba jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy obarczone są dużym błędem. Wprawdzie niektóre powstają na podstawie modeli matematycznych, ale dwa tygodnie to zbyt długi okres na prognozę, która sprawdzi się w 100 procentach. Ale modele matematyczne dla pogody pokazują, że po 20 grudnia śnieg spadnie w całej Europie i nie tylko w góraach. O tym, czy rzeczywiście święta będą białe z dużym prawdopodobieństwem będzie można powiedzieć dopiero w okolicach 20 grudnia.

Ale nadzieję na święta ze śniegiem możemy mieć już dzisiaj…

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca