Czy poseł Marek Sowa przejdzie do ruchu Szymona Hołowni?

Fot. Archiwum

Poseł Marek Sowa, były marszałek województwa małopolskiego, ma być jednym z trójki posłów, którzy wkrótce opuszczą sejmowy klub Koalicji Obywatelskiej i przejdą do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. On sam temu zaprzecza.

Kilka dni temu okazało się, że posłanka Hanna Gill-Piątek zrezygnowała z członkostwa w klubie Lewicy oraz partii Wiosna i dołączyła do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. W ten sposób niedawny kandydat na prezydenta Polski ma swojego przedstawiciela w Sejmie. I już pojawiają się spekulacje, że do posłanki Gill-Piątek dołączy wkrótce trójka posłów Koalicji Obywatelskiej. W tej grupie podobno jest poseł z Małopolski Marek Sowa.

Sowa był marszałkiem województwa małopolskiego z rekomendacji Platformy Obywatelskiej. W 2015 roku został posłem startując do Sejmu z listy PO. Rok później niespodziewanie przeszedł do Nowoczesnej. Ale po powstaniu Koalicji Obywatelskiej znowu wstąpił do PO. Teraz w sejmowych kuluarach pojawiają się spekulacje, że blisko mu do ruchu Szymona Hołowni i że wkrótce do niego dołączy.

On sam temu zaprzeczył. W materiale przedstawionym w „Faktach TVN” stwierdził, że nadal zamierza pracować w ramach Koalicji Obywatelskiej.

(GEG)

Zobacz także