Można sobie poczytać książki w… galerii handlowej [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Mieszkańcy Krakowa, zwłaszcza Nowej Huty, mogą wybrać się do Centrum Handlowego Nowe Czyżyny nie tylko na zakupy, ale także… poczytać książki. Od soboty działa tam nowa czytelnia, która powstała we współpracy z Biblioteką Kraków.

Czytelnia w centrum handlowym Nowe Czyżyny

Czytelnia w centrum handlowym Nowe Czyżyny

Czytelnia zlokalizowana jest w pasażu obiektu i wypełnia ją blisko 2 tys. różnych pozycji pochodzących m.in. z zasobów Biblioteki Kraków. Wszystkie książki umieszczone na półkach są udostępniane nieodpłatnie. Na miejscu znajduje się także wygodna strefa z siedziskami, w której można rozsiąść się z kawą i lekturą.

– Z czytelni może skorzystać każdy, kto odwiedzi centrum handlowe. W zbiorach nie brakuje klasyków literatury polskiej i światowej, kryminałów, thrillerów czy romansów. Na półkach znaleźć można również lektury szkolne i bajki – informuje Anna Brzozowska, przedstawicielka CH Nowe Czyżyny w Krakowie.

Jak zapewniają pomysłodawcy, ideą czytelni jest przede wszystkim lokalna promocja czytelnictwa i kultury słowa. Jak wynika z najnowszych danych Biblioteki Narodowej, w 2020 roku po przynajmniej jedną książkę sięgnęło zaledwie 42 proc. Polaków.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca