Dalszy ciąg sporu o kibiców. Prezes Wisły ostro o przeciwnikach

Termalica Bruk-Bet Nieciecza poinformowała, że nie przyjmie kibiców Wisły. W ich obronie stanął prezes Wisły Jarosław Królewski i zachowanie rywali nazwał tchórzliwym.

Wisła w Niecieczy ma grać 1 grudnia. Już wiadomo, że tego meczu nie obejrzą kibice krakowian.

„[…] Klub drużyny gospodarza ma prawo nie przyjmować zorganizowanej grupy kibiców drużyny klubu gościa m in. w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy istnieją realne, udokumentowane przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu. W dniu 5 sierpnia 2023 r. w Radłowie (a więc w sąsiedniej gminie w stosunku do gminy Żabno, na terenie której znajduje się miejscowość Nieciecza) w trakcie turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m in. kibiców Wisły Kraków, w trakcie którego poniósł śmierć kibic innej drużyny.

W świetle powyższego w przypadku udziału zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie planowanej na dzień 1 grudnia 2023 r. powyższej imprezy masowej  zachodzi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników tej imprezy.

W tym stanie rzeczy Zarząd Klubu BRUK – BET Termalica Nieciecza Klub Sportowy S.A.  zmuszony jest podjąć powyższą decyzję” – napisali niecieczanie w komunikacie.

Na to oświadczenie na portalu społecznościowych X odpowiedział prezes Wisły Jarosław Królewski.

– Formalne możliwości dochodzenia swoich praw w sytuacjach takich jak jawna dyskryminacja naszych kibiców na wyjazdach, którzy zawsze są dla nas 12 zawodnikiem, są w obecnym statusie prawnym zerowe. Po prostu zachowania władz właścicielskich innych zespołów (władze klubowe mają mało do decyzji) są tchórzliwe, nie mam nic więcej w tym temacie do powiedzenia. Zbiorowa odpowiedzialność, za niepopełnione czynny wobec oszołomów, którzy wtargnęli na turniej piłki nożnej w Radkowie aż z Sosnowca to najgorsza forma represji i nacisku rodem z poprzedniej epoki – ale również akt intelektualnego marazmu oraz zaprzeczenia powszechnie znanego hasła „Łączy Nas Piłka”, które w tym wypadku raczej powinno brzmieć „Łączy nas Głupota i Hipokryzja na resorach” – napisał Królewski.

jk

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie