Daria Gosek-Popiołek: Nie wystartuję w wyborach na prezydenta Krakowa. Wspieram Łukasza Gibała

Nie wystartuję w wyborach na prezydenta Krakowa – oświadczyła na dzisiejszej konferencji prasowej posłanka Daria Gosek Popiołek. Posłanka rozpoczyna współprace z radnym miejskim Łukaszem Gibałą. Wesprę Łukasza Gibałę i jego zespół – zadeklarowała posłanka. 

Podczas wspólnej konferencji prasowe posłanki Lewicy Gosek-Popiołek i lidera stowarzyszenia „Kraków dla Mieszkańców” Łukasza Gibały, posłanka wsparła starania Gibały w zbliżających się wyborach prezydenckich.   

– Wesprę Łukasza Gibałę i jego zespół. Sama w wyborach nie wystartuję – powiedziała Daria Gosek-Popiołek. Dodała, że z Łukaszem Gibałę współpracuję od trzech lat. – Fundamentem mojego poparcia dla kandydatury Łukasza Gibały jest kilka lat udanych wspólnych działań, łączące nas wartości i podobne spojrzenie na Kraków i potrzeby jego mieszkańców i mieszkanek. Chociaż pochodzimy z różnych środowisk, to chcemy i umiemy współpracować. Oboje mamy za długą drogę i umieliśmy wyciągać wnioski z różnych, także trudnych, doświadczeń i politycznych prób. Wiemy też, że miasto powinno być tworzone dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku, zasobności portfela czy stopnia sprawności – podkreślała posłanka Razem.

 – Chcemy lepszego Krakowa. Razem z Darią Gosek-Popiołem marzymy o lepszym Krakowie  – stwierdził Łukasz Gibała – Mamy za sobą wiele wspólnych sukcesów m.in. zainicjowanie otwarcia punktu opieki intymnej dla mieszkanek i mieszkańców Krakowa, nagłośnienie nieprawidłowości przy budowie tramwaju na Górkę Narodową czy uchwałę ograniczającą wyprzedaż gruntów i nieruchomości miejskich. Teraz najwyższa pora, by zacząć wdrażać wspólne idee na większą skalę. Bardzo dziękuję za jej poparcie, wierzę, że wspólnie zrobimy wszystko, by nasza współpraca przyniosła Krakowowi odwilż już podczas najbliższych wyborów. Kraków tego potrzebuje i na to zasługuje – zapewniał kandydat na prezydenta miasta.

W śniadaniu prasowym posłanki i radnego wzięli udział także ich współpracownicy: Aleksandra Owca – prawniczka i członkini krakowskiego okręgu Razem, Magdalena Milert – architektka i urbanistka, ekspertka Łukasza Gibały oraz Karol Wałachowski – dyrektor programowy Krakowa dla Mieszkańców, ekonomista, specjalista Łukasza Gibały od rozwoju miast.

Aleksandra Owca mówiła o zieleni w mieście – Chcemy Krakowa, w którym nowe inwestycje nie zagrażają przyrodzie, nie stanowią ryzyka dla rzek, drzew i dzikiej zieleni. Przed nami wiele pracy, żeby nasze miasto stało się miejscem dobrego życia – podkreślała współpracowniczka Darii Gosek-Popiołek. Z kolei Magdalena Milert zaznaczała, jak ważna w mieście jest dostępność – Statystyczną użytkowniczką Krakowa jest kobieta koło trzydziestki, która porusza się głównie pieszo i komunikacją miejską, często z dziecięcym wózkiem. Przeszkodą są dla niej schody, nierówne chodniki, krawężniki, które stanowią barierę także dla osób z niepełnosprawnościami i starszych. Kraków powinien być miastem dostępnej codzienności, urządzonym w sposób przemyślany i zapraszający – mówiła urbanistka. Karol Wałachowski skupił się na temacie mieszkaniowym – Miasto przestanie wyprzedawać nieruchomości, będzie pozyskiwać środki na budowę mieszkań, w tym akademików, a także zapewni infrastrukturę pod rozsądne inwestycje mieszkaniowe. Nie pozwolimy na dalsze betonowanie Krakowa. Dotychczas bierne w tym obszarze miasto musi przejąć inicjatywę i wszelkimi dostępnymi środkami walczyć z kryzysem mieszkaniowym – podkreślał ekspert.

Mieszkalnictwo, ochrona przyrody, transport publiczny, dostępność miasta to tematy, które najbardziej łączą posłankę Darię Gosek-Popiołek i radnego Łukasza Gibałę. Wspólnie podkreślali też, że miasto w ich wizji cechuje się przejrzystością decyzji, konsultacjami z prawdziwego zdarzenia i rozsądnym planowaniem.

– Czas, w którym się spotykamy, połowa grudnia, jest naprawdę symboliczny. Ten moment odwilży symbolicznie odsłania to, co trzeba naprawić, a już wkrótce z bardzo długiej zimy przejdziemy w stronę wiosny i światła. Głęboko wierzę, że ta nadzieja na zmiany będzie dotyczyć również lokalnej polityki – podsumowała Daria Gosek-Popiołek i zapowiedziała, że dalsze informacje na temat współpracy będą ogłaszane już w nowym roku.

Jarek Strzeboński 

 

 

 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie