Darmowa komunikacja miejska. Przez jeden dzień

Fot. Magiczny Kraków

We wtorek, 22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przez cały dzień komunikacja miejska w Krakowie będzie darmowa.

Bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami MPK będą przysługiwać wszystkim. Za darmo pojedziemy zarówno liniami dziennymi, jak i nocnymi. Byle kurs był jeszcze w dniu 22 września. Biletu nie trzeba kasować także na liniach aglomeracyjnych.

I co ważne – nawet jeśli ktoś zapomni, że przysługuje mu bezpłatny przejazd, kupi bilet, to i tak go nie skasuje. We wszystkich miejskich autobusach i tramwajach kasowniki zostaną na ten jeden dzień wyłączone.

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem kilkudniowej akcji jest promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

(red)

Zobacz także