Darmowe zwiedzanie Krakowa z przewodnikami. Trwa program „Krok za krokiem po Krakowie”

Już w najbliższy weekend miejscy przewodnicy będą odkrywać tajemnice Krakowa podczas spacerów po mieście. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wspólnie z Dzielnicą I Stare Miasto zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w cyklu bezpłatnych spacerów z przewodnikami „Krok za krokiem po Krakowie”.

Spacery poprowadzą eksperci, pasjonaci, historycy i miłośnicy Krakowa. Wszystkie wycieczki są tematyczne i będą dotyczyły zagadnień związanych m.in. z historią, architekturą oraz przyrodą miasta.

Jak mówi Tomasz Daros, rady miejski i przewodniczący Dzielnicy I Stare Miasto, program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – „Krok za krokiem po Krakowie” to darmowy program, jaki zainicjowałem i z przyjemnością propaguję kolejny rok z rzędu. Doskonała frekwencja uczestników i opinie, jakie otrzymujemy pokazują, że bardzo potrzebne są takie inicjatywy – podkreśla radny Daros. 

Dzielnica I zaprasza na darmowe zwiedzanie Krakowa z przewodnikami , fot. Tomasz Daros Fb

W najbliższy weekend  chętni będą mogli wybrać sie na spacer m.in. po Nowej Hucie.  W sobotę o godz. 14.00 spacer po kościołach Nowej Huty poprowadzi Piotr Kapusta. Trasa będzie wiodła przez 5 pięć nowohuckich świątyń – kościół cystersów i kościół św. Bartłomieja przy ul. Klasztornej, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej i bł. Wincentego Kadłubka na os. Szklane Domy, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa na os. Teatralnym oraz kościół Matki Bożej Królowej Polski zwany Arką Pana przy ul. Obrońców Krzyża.

 – Będzie to opowieść o historii dzisiejszej Nowej Huty oraz miejscowości na terenie których powstała, a jej tematyka będzie dotyczyć okresu od XIII do XXI w. W trakcie spaceru uczestnicy zwrócą uwagę nie tylko na religijne aspekty jak działalność zakonów w średniowieczu, walki o krzyż w Nowej Hucie w 1960 czy powstawanie kościołów w czasach PRL-u, ale dowiedzą się również o tym w jaki sposób środowiska kościelne angażowały się w pomoc opozycjonistom w latach 80 XX w – zachęcają organizatorzy 

Szczegółowy harmonogram spacerów poniżej.  

fot. krakow.pl

5 sierpnia (sobota)
14:00 – „Kościoły Nowej Huty”, prow. Piotr Kapusta
15:00 – „Bajkowy świat legend” spacer dla dzieci w wieku 5-6 lat z przewodnikiem-animatorem, prow. Tomasz Skalik
17:00 – „Ludwinów”, prow. Emil Bajorek
🗓️ 6 sierpnia (niedziela)
10:00 – „Szlak Techniki”, prow. Agnieszka Kuźma
10:30 – „Zakładamy średniowieczne miasto”, spacer dla dzieci w wieku 5-8 lat, prow. Agnieszka Szczygieł – Pomysłownik
17:00 – „Krowodrza”, prow. Emil Bajorek
Ze względów organizacyjnych, przyjmowane są zapisy na e-mail 📩 spacery@cmjordan.krakow.pl

Ze względów organizacyjnych, zapisy przyjmowane są na e-mail :spacery@cmjordan.krakow.pl. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem zapisu na spacer jest mail zwrotny z podanym miejscem zbiórki.

Patrycja Bliska 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie