Dawid Kubacki złotym medalistą Igrzysk Europejskich

W ostatnim dniu rywalizacji skoczków na Igrzyskach Europejskich po medal sięgnął Dawid Kubacki. Nasz skoczek wywalczył złoto, wyprzedzając Jana Hoerla i Philippa Raimunda. W czołowej dziesiątce zawodów znaleźli się także Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł.

Sobotni konkurs był ostatnią odsłoną zmagań skoczków narciarskich podczas Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Była to również ostatnia szansa dla Polaków, by w Zakopanem wywalczyć miejsce na podium – wcześniej w konkursie na skoczni normalnej triumfował Daniel Tschofenig, drugi był Jan Hoerl, a trzeci Gregor Deschwanden. Najlepiej z „Biało-Czerwonych” poradził sobie Piotr Żyła, którego sklasyfikowano na siódmej pozycji.

139 metrów w sprzyjających warunkach pofrunął Dawid Kubacki i na półmetku zajmował drugie miejsce – o 1,1 punktu za Janem Hoerlem i o 0,8 punktu przed trzecim Philippem Raimundem. W grze o medale pozostawał Piotr Żyła (136,5 metra), tracąc do podium 2,8 punktu. Szósty po pierwszej rundzie był natomiast Aleksander Zniszczoł (136 metrów). Z gry o czołowe lokaty już po pierwszym skoku odpadli dwaj pozostali Polacy. Paweł Wąsek po próbie na 130 metrów był 12., a Kamil Stoch znalazł się w trzeciej dziesiątce (127 metrów).

W drugiej serii swojej pozycji po pierwszej serii nie zdołał poprawić Stoch. 36-latek uzyskał 122,5 m i ostatecznie był 29. Lepiej poradził sobie Wąsek, a 127 m dało mu 15. pozycję. Pół metra dalej lądował Zniszczoł, który zakończył zmagania na 10. lokacie. Ataku na podium nie zdołał przeprowadzić Żyła, który osiągnął 130 m i musiał zadowolić się „dopiero” 7. miejscem. Pozycję w czołowej trójce obronił Raimund – Niemiec skoczył 132,5 m i po swoim skoku objął prowadzenie, wyprzedzając Daniela Tschofeniga i Mariusa Lindvika.Wyzwanie rzucone przez Raimunda podjął Kubacki. Polak popisał się lotem na 134,5 m, objął fotel lidera i mógł spokojnie przyglądać się, co zrobi Jan Hoerl. Ten osiągnął 130 m i ostatecznie wywalczył drugą lokatę. Brąz zdobył Raimund. 
Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/igrzyska-europejskie/news-kapitalny-wystep-dawida-kubackiego-w-zakopanem-mamy-medal-ie,nId,6876502#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Najnowsze

Co w Krakowie