Dawna kaplica zamienia się w hotel (wizualizacje)

Musisz przeczytać

W kwietniu otwarty zostanie w Krakowie 5-gwiazdkowy hotel 12 | 14 Stradom House. Hotel ma mieć  125 pokoi, dwie restauracje oraz  bar ulokowany w odrestaurowanej, wysokiej na 9 m dawnej kaplicy. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, prowadzona jest też rekrutacja pracowników. Hotel zapewni ok. 150 miejsc pracy.

Hotel powstał w kamienicy z XIV wieku, zlokalizowanej przy ulicy Stradomskiej, w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu. Oferuje 125 ekskluzywnych pokoi, dwie restauracje, bar oraz winiarnię z ogródkiem. „Hotel posiada zewnętrzne patio, a w ramach usługi business & travel zapewnia m.in. dostęp do sal konferencyjnych. Goście Stradom House będą mogli korzystać również z ekskluzywnego klubu wellness-spa Sól. Perłą w koronie, będącą hołdem dla przeszłości odrestaurowanej kamienicy jest Hedwigs, światowej klasy bar i piwnica z winami mieszcząca się w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części hotelu” – zachęca Angel Poland Group. Ten bar powstał w murach dawnego kościoła.

fot. materiały prasowe

Inwestycja budziła spore kontrowersje. W 2019 roku ówczesna konserwator zabytków Monika Bogdanowska wstrzymała budowę hotelu, pojawiały się zarzuty wobec inwestora, że zniszczył zabytkową kamienicę. Po długich sporach inwestor mógł kontynuować prace, a Monika Bogdanowska przestała być wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Na tyłach hotelu już 2021 roku został oddany do użytku budynek mieszkalny ze 135 apartamentami i parkingiem podziemnych na 150 samochodów.

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca