Nie grali na żywo od pięciu lat. Wystąpią także w Tauron Arenie Kraków

Depeche Mode zagrają w Krakowie. Początkowo na ich przyszłorocznej trasie koncertowej była tylko Warszawa, ale legendarny zespół wystąpi również w Tauron Arenie Kraków.

Światowa trasa „Memento Mori Tour” rozpocznie się 23 marca 2023 roku w Sacramento, w Stanach Zjednoczonych. 2 sierpnia 2023 zespół zagra na stadionie Narodowym w Warszawie, dwa dni później (4 sierpnia) dadzą koncert w Tauron Arenie Kraków. „Memento Mori Tour” będzie wspierać nadchodzący 15. studyjny album zespołu – Memento Mori, który ukaże się wiosną 2023 roku.

– Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy ją kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia – skomentował Martin Gore.

– Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku – dodał Dave Gahan.

„Memento Mori Tour” będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode i ich pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 Global Spirit Tour, była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

Depeche Mode sprzedał ponad 100 milionów płyt. „Memento Mori” będzie piętnastym studyjnym albumem tego legendarnego zespołu.

Fot. materiały prasowe

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie