Depilacja laserowa – najprostszy sposób na gładką skórę

Gładka, zadbana i zdrowa skóra to priorytet każdej dbającej o siebie kobiety. Jednocześnie każda z nas wie, jak czasochłonna i mało efektywna bywa domowa depilacja wybranych partii ciała. Włoski szybko odrastają, skóra bywa podrażniona, etc. Dlatego warto skorzystać z zabiegu, który jest komfortowy, bezpieczny, a jego efekty są długofalowe – takim zabiegiem jest laserowe usuwanie owłosienia. Kraków to jedno z miast, gdzie bez problemu poddasz się profesjonalnej depilacji laserowej nóg i innych partii ciała.

Laser do depilacji – jak działa?

Depilacja laserowa pach, depilacja laserowa bikini jak i pleców, pośladków, nóg i twarzy to zabieg, który jest wykonywany powszechnie w dobrych gabinetach kosmetycznych. Nauka działa w tym przypadku na rzecz piękna. Laser to urządzenie, które emituje promieniowanie elektromagnetyczne, na które składa się światło widziane jak i ultrafiolet i podczerwień. Wiązka światła, która płynie z lasera nakierowywana jest na mieszki włosowe, jest ona pochłaniana przez barwnik we włosie, a wynikiem tego jest trwałe jego uszkodzenie.

Laser działa najefektywniej na włoski będące w fazie wzrostu zwanej anagenem. Wymagane jest powtórzenie całej serii zabiegów depilacji laserowej, by usunąć owłosienie będące w każdej z faz wzrostu na danej partii ciała. Zaleca się, by wykonać cykl 4 – 6 zabiegów, wszystko zależne jest oczywiście od indywidualnych cech włosów danej osoby i rozpatrywane jest przez kosmetologa.

Jak wygląda zabieg depilacji laserem?

Do zabiegu nie trzeba się zbytnio przygotowywać, niemniej trzeba pamiętać, by bezpośrednio przed nim nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i nie opalać się intensywnie. 

Na początku kosmetolog określa w oparciu o swoją wiedzę jaki typ lasera będzie adekwatny do depilacji danej skóry i partii ciała. Następnie urządzenie emitujące wiązkę laserową jest odpowiednio ustawiane pod kątem wymaganych parametrów. Laser ustawiany jest na odpowiednią moc, a skóra, która ma być depilowana zostaje pokryta specjalnym żelem ochronnym.

Pacjentka jak i kosmetolog podczas zabiegu posiadają założone okulary chroniące wzrok. Sam zabieg nie trwa długo i polega on na przykładaniu głowicy lasera centymetr po centymetrze do skóry na depilowanych partiach ciała i wysyłaniu impulsów światła, które skutecznie niszczą struktury włosków, których mamy zamiar się pozbyć. 

Efekty depilacji laserowej są długotrwałe i widoczne nawet do kilku lat. Raz na jakiś czas warto jednak wykonać zabieg przypominający – zawsze po indywidualnej konsultacji z kosmetologiem.

Przeciwwskazania dla depilacji laserowej

Każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania i tak też jest w przypadku depilacji laserowej. Eliminacji owłosienia tym sposobem zdecydowanie nie mogą się poddawać osoby, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • posiadają stany zapalne na skórze, która ma zostać poddana depilacji lub przerwana jest na niej ciągłość tkanki,
  • przyjmują leki przeciwzakrzepowe,
  • cierpią na łuszczycę, AZS i inne, podobne choroby skóry,
  • mają nowotwory,
  • posiadają świeżą, mocną opaleniznę,
  • mają wstawiony rozrusznik serca.

Predyspozycje do zabiegu zawsze są ustalane indywidualnie z kosmetologiem w naszym salonie kosmetycznym Perfect Estetic, gdzie oferujemy usługę taką jak laserowe usuwanie owłosienia w Krakowie.

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie