Deweloper przekazał uchodźcom 300 miejsc mieszkalnych [zdjęcia]

Ponad 3 tys. mkw. powierzchni biurowej przy ul. Kapelanka w Krakowie stało się tymczasowym domem dla 300 uchodźców. 

Deweloper Echo Investment przygotował, doposażył i dostosował przestrzeń, która została przekazana w zarządzanie Miasta Kraków i krakowskiego oddziału Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Miejsca noclegowe zostały uruchomione w biurowej części Pasażu Kapelanka.

Miasto Kraków stanęło przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest przyjęcie tak ogromnej grupy uciekinierów wojennych z Ukrainy. Zasoby, którymi dysponujemy bardzo szybko zostały wykorzystane. Dlatego też pozyskanie takiego miejsca, jak budynek przy ulicy Kapelanka, jest dla nas bardzo cenne. Nie byłoby to możliwe gdyby nie otwartość Echo Investment, które nie tylko udostępniło przestrzenie biurowe, ale wzięło na siebie cały ciężar dostosowania do potrzeb osób, które będę tu przebywałymówi Witold Kramarz, dyrektor MOPS w Krakowie.

1

Zdjęcie 1 z 4

Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment: – Naszym wspólnym zadaniem jest zapewnienie dachu nad głową dla tysięcy uchodźców z Ukrainy. Dlatego zdecydowaliśmy, że przygotujemy dla nich przestrzenie biurowe, którymi dysponujemy, a we współpracy z administracją samorządową stworzymy tu centrum pomocy uchodźcom. Taką przestrzeń przygotowaliśmy już w Warszawie i przygotowujemy w Łodzi. W przygotowanie ośrodka przy ul. Kapelanka w Krakowie zaangażowało się wielu pracowników Echo Investment. Prace adaptacyjne, odpowiednia aranżacja przestrzeni, doposażenie części dziennej i sanitarnej wymagały wkładu wielu naszych specjalistów. Wspólnie z krakowskim oddziałem MOPS stworzyliśmy funkcjonalną i bezpieczną przestrzeń dla naszych gości.

Centrum jest już gotowe na przyjęcie blisko 300 uchodźców. Do ich dyspozycji jest pełne zaplecze sanitarne z kuchniami, prysznicami, pralnią i jadalnią, czy punkty przyjęć lekarza i psychologa. Od 23 marca zamieszkają tu matki z dziećmi, dlatego Echo Investment wraz z MOPS stworzyło dla nich  przestrzeń do zabaw oraz pokoje komputerowe.

W doposażenie i zorganizowanie przestrzeni zaangażowali się także Whirlpool, NTT oraz BB Media. Dotychczas Echo Investment zorganizowało już ponad 1500 miejsc noclegowych dla uchodźców w warszawskim Emparku, a także pracuje nad miejscami dla ponad 200 osób w łódzkim biurowcu React.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie