Dlaczego warto kupić frytkownicę beztłuszczową?

Chciałbyś przestawić się na zdrową dietę, ale nie do końca wiesz jak zacząć? Jeśli Twoim celem jest zacząć zdrowy styl życia, to prawidłowe odżywianie stanowi podstawę tego sukcesu! W Internecie znajdziesz miliony przepisów i różne pomysły na zdrowe i zbilansowane diety. Problem jest jednak taki, że przez pierwsze dwa tygodnie może uda Ci się nawet trzymać ustalonego jadłospisu, ale potem w codziennej gonitwie trudno czasem wygospodarować czas na codzienne przygotowanie zdrowych posiłków.

Właśnie dlatego warto skorzystać z technologii, która ułatwi nam codziennie zdrowe i smaczne odżywianie! Przykładem takiego urządzenia, które wspomoże nas w codziennym gotowaniu, jest właśnie frytownica beztłuszczowa. Z tego tekstu dowiecie się czemu warto zainwestować akurat w ten sprzęt kuchenny i w jaki sposób ułatwi on Wam życie!

Sprzęty kuchenne jednak nie zawsze należą do najtańszych, dlatego też kupując je możecie teraz oszczędzać mając najnowszy kod promocyjny Aliexpress. Na Aliexpress znajdziecie przeróżne sprzęty i akcesoria, które urozmaicą i ułatwią Wam przygotowywanie posiłków!

  1. Zdrowe posiłki

Jeśli lubicie od czasu do czasu zjeść chrupiące frytki, ale zarazem chcecie zachować zgrabną sylwetkę i nie podwyższać swojego cholesterolu do granic możliwości, to dzięki frytkownicy beztłuszczowej możecie wyeliminować dwa powyższe zmartwienia. W przeciwieństwie do frytkownicy tradycyjnej, gdzie frytki smażą się w głębokim oleju, frytkownica beztłuszczowa wykorzystuje gorące powietrze do ich pieczenia. Tym samym frytki pochodzącą z frytkownicy beztłuszczowej są znacznie mniej kaloryczne, bardziej lekkostrawne i przez to dużo zdrowsze. Mając frytkownicę beztłuszczową, możesz bez problemu dodać frytki jako przekąskę czy dodatek do różnych dań.

2. Wielofunkcyjność

Niech nazwa “frytkownica” Cię nie zmyli, ponieważ frytki to nie jedyny produkt, który możesz w niej przygotować! Wiele frytkownic beztłuszczowych oferuje Ci funkcje takie jak rozmrażanie, pieczenie, smażenie, grillowanie czy odgrzewanie różnych potraw. Możesz więc przygotować w zdrowy sposób mięso, ryby, warzywa, pizze, chleb a nawet słodkie wypieki. Jedyne czego potrzebujesz do wypieku niektórych potraw to specjalne akcesoria, które możesz często znaleźć od razu w zestawie przy zakupie frytkownicy beztłuszczowej. Dodajmy też, że jakość potraw przygotowanych przez frytkownicę beztłuszczową, nie ustępuje niczym smakiem tym pochodzącym z patelni czy z piekarnika. Z tą różnicą tylko, że potrawy z frytkownicy beztłuszczowej są mniej kaloryczne i o wiele zdrowsze!

3. Szybkie i proste przygotowywanie posiłków

Niewątpliwą zaletą frytkownicy beztłuszczowej jest jej łatwa obsługa! Frytkownice beztłuszczowe mają wgrane automatyczne programy (na przykład do przygotowania frytek, ryb, czy kurczaka) jak i często dostępne są w nich już gotowe przepisy. Czasem wystarczy też, że wybierzesz rodzaj żywności, który przyrządzasz, a urządzenie samo dobierze odpowiednią temperaturę i czas pracy. Co więcej, możesz też kupić frytkownicę z funkcją podtrzymywania ciepła! Tym samym odgrzewanie obiadu dla spóźnialskich nie będzie już problemem! Wiele potraw przygotujesz też bardzo szybko, niektóre frytkownice potrzebują zaledwie 15 minut, aby przygotować dwie porcje frytek! Przy zakupie zwróć też uwagę na wydajność filtra, dzięki któremu możesz znacznie zniwelować zapachy unoszące się podczas smażenie i pieczenia! Trzeba dodać też, że czyszczenie frytkownic beztłuczowych jest niezwykle łatwe i szybkie, co również pozwoli Ci zaoszczędzić czas na całym procesie gotowania.

4. Bezpieczeństwo

Wiele frytkownic beztłuszczowych posiada funkcję automatycznego wyłączania się po zakończeniu smażenia.  Dzięki temu też, że powierzchnia zewnętrzna się nie nagrzewa, nie dojdzie do sytuacji w której przypadkowo się poparzysz. Przy zakupie frytkownicy zwróć więc uwagę, aby miała ona nienagrzewające się obudowy i uchwyty, a do tego niektóre mają również antypoślizgowe nóżki lub podkładki. Innymi ważnymi funkcjami zapewniającymi bezpieczne gotowanie jest zabezpieczenie przed przegrzaniem i blokada otwarcia pokrywy.

 5. Mniejsze rachunki

Wiele z frytkownic beztłuszczowych oferowanych na rynku zużywa mniej prądu niż piekarnik, jeśli wiesz chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd, to zakup frytkownicy Ci w tym pomoże! Co więcej, dzięki temu, że do przygotowania potraw w frytkownicy beztłuszczowej nie musisz praktycznie używać oleju, to również Twoje cotygodniowe rachunki za zakupy spożywcze automatycznie się zmniejszą! Tym sposobem, zakup frytkownicy beztłuszczowej poprawi nie tylko Twoje zdrowie, ale również kondycję Twojego portfela!

Jeśli więc chcecie cieszyć się potrawami takimi jak frytki, kurczak czy słodkimi przekąskami, nie obawiając się przy tym o ich wysoką kaloryczność, to frytkownica beztłuszczowa stanowi dla Was świetny wybór! Zobaczycie, że jak raz zaczniecie z niej korzystać to czas, który przeznaczacie na gotowanie znacznie się skróci, a co więcej, będziecie mogli jeść to co chcecie, zachowując przy tym zgrabną sylwetkę i dobre wyniki krwi!

Najnowsze

Co w Krakowie