Do końca roku kolejarze zamykają przejazd w centrum Krakowa. Zmiany dla kierowców, rowerzystów i pieszych

W czwartek (3 listopada 2022 roku) zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Dekerta. Oznacza to utrudnienia dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Zmiany potrwają do końca roku.

 – Dla samochodów wyznaczone zostaną objazdy, a piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z bezpiecznych korytarzy przygotowanych przez wykonawcę – mówi Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK SA

Od dwóch tygodni trwają prace pierwsze prace w rejonie skrzyżowania ul. Romanowicza, Dekerta i Dąbrowskiego. Docelowo jezdnia pod wiaduktem zmieni swój przebieg.  Powstaną również szersze chodniki dla pieszych i obszary wyłączone z ruchu. Zmieni się również połączenie ulic Romanowicza i Dekerta. 

Wiadukt kolejowy na ul. Dekerta po modernizacji zyskał nową konstrukcję, która jest teraz szersza. Dzięki temu zmieściły się na niej dodatkowe tory kolejowe. Konstrukcja obiektu jest jednoprzęsłowa (wcześniej na środku jezdni stały podpory), co umożliwiło przeprojektowanie drogi pod obiektem, z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.

 

Najnowsze

Co w Krakowie