Do Krakowa przyjechał pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy

W czwartek, 28 lipca 2022 roku, do Krakowa dotarł pociąg specjalny, którym przyjechali ranni żołnierze z Ukrainy. Na Dworcu Głównym PKP  przywitał ich wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W małopolskich szpitalach leczonych będzie 15 ciężko rannych ukraińskich żołnierzy.

Pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy dotarł do Krakowa

Zdjęcie 1 z 30

Czwartkowe popołudnie. Na peronie % Dworca Głównego PKP w Krakowie stoją karetki pogotowia. Pełno ratowników i służb porządkowych. O godz. 17.45 na tor przy peronie 5 wjeżdża specjalny pociąg. Na wózkach i noszach do karetek przenoszeni są ranni żołnierze z Ukrainy. Karetki rozwożą ich do małopolskich szpitali. Tam otrzymają opiekę lekarską. Pociąg odjeżdża w kierunku Katowic i Opola, tam też trafią ranni z Ukrainy.

Do Krakowa przywieziono 15 ciężko rannych żołnierzy z Ukrainy. Razem z nimi do Krakowa przyjechali ich opiekunowie. Ranni zostali przewiezieni 14 karetkami do 9 małopolskich szpitali, w tym 5 krakowskich, gdzie otrzymają niezbędne świadczenia. Ich bliskim, którym z nimi przyjechali, również zapewniliśmy schronienie. Stan rannych jest stabilny, choć ze względu na rodzaj obrażeń ich leczenie wymaga dalszej specjalistycznej pomocy. Tę pomoc otrzymają w Małopolsce. Dziękuję szpitalom, które uczestniczą w tej sztafecie pomocy i aktywnie włączają się w takie działania. To niezwykle ważne, by dać tym rannym żołnierzom, którzy stanęli w obroni swojego kraju, nadzieję i wsparcie – powiedział wojewoda Łukasz Kmita.

(GS) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

Najnowsze

Co w Krakowie