18-metrowe mieszkanie to patodeweloperka? Miasto chce sprzedać takie na Kazimierzu

Musisz przeczytać

Kilkunastometrowe klitki, czyli miniaturowe mieszkania zyskały już miano patodeweloperki. Tymczasem 18-metrowe mieszkanie wkrótce wystawi na sprzedaż miasto. To lokal mieszkalny (pokój z jasną kuchnią!) w kamienicy na Kazimierzu – na ul. Miodowej 22, wybudowanej ponad sto lat temu.

Mieszkanie ma dokładnie 18,1 metrów kwadratowych. Składa się aż z 3 pomieszczeń – pokoju, jasnej kuchni i wc. Rzeczoznawca majątkowy wycenił metr tego mieszkania na nieco ponad 12,5 tys. złotych. Całość warta jest co najmniej 226,7 tys. złotych. Co najmniej, bo ostateczna cena będzie wylicytowana w przetargu. Jego termin nie jest jeszcze ustalony, bo zgodę na sprzedaż musi jeszcze wyrazić Rada Miasta.

Okazuje się więc, że mikroskopijne mieszkania są nie tylko w nowych blokach stawianych przez deweloperów. Kamienica na Miodowej 22 powstała w 1891 roku. To budynek dwupiętrowy, podpiwniczony. ze względu na walory architektoniczne, urbanistyczne i kulturowe ujęty jest w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków odrębną decyzją, ale leży na terenie układu urbanistycznego oraz zespołu zabudowy Kazimierza w obrębie tzw. „nowego miasta” wraz z historycznymi przedmieściami: Łąką św. Sebastiana, Podbrzeziem oraz Polami Kazimierzowskimi wpisanego do rejestru zabytków.

18-metrowe mieszkanko znajduje się na pierwszym piętrze. Wymaga remontu. W pokoju jest piec kaflowy, ale nie można go używać do celów grzewczych, jest ogrzewanie indywidualne akumulacyjne (nie ma gazu).

Dla potrzebujących więcej przestrzeni jest zupełnie inna oferta, choć w tej samej kamienicy. W budynku przy Miodowej 22 miasto chce pozbyć się także 68,3-metrowego mieszkania. To trzypokojowy lokal z kuchnią, łazienką i przedpokojem – położony na drugim piętrze. Cena metra kwadratowego jest niższa niż dla mini mieszkanka, bo to nieco ponad 12,1 tys. złotych, ale na zakup ponad 68 metrów trzeba mieć co najmniej 828,4 tys. złotych.

Zapewne na to miniaturowe jak i większe mieszkanie będą chętni. Kto by nie chciał zamieszkać przy synagodze Tempel na Kazimierzu…

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca