Do przychodni nadal zgłaszają się osoby z podejrzeniem koronawirusa! W mieście powstanie centrum kwarantann?

Koronawirus / fot. Pixabay

Do przychodni na ul. Płaszowska 63 przyszła kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Pacjentka została zabrana przez Wojewódzką Stację Epidemiologiczno-Sanitarną. Placówka jest teraz zamknięta i poddana dezynfekcji. Podobna sytuacja miała zdarzyć się wczoraj na Dąbiu przy ul. Widok 31. 

Zdarzenie przy ul. Płaszowskiej 63 zostało potwierdzone w rozmowie z rzeczniczką Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej. 

Nasz czytelnik poinformował redakcję KRKnews.pl, że podobny incydent miał miejsce wczoraj w przychodni przy ul. Widok 31. Do placówki miał zgłosić się ok. 20 letni mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. Ośrodek również miał zostać zamknięty i zdezynfekowany. Obecnie czekamy na potwierdzenie tego przypadku przez rzeczniczkę Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w centrum miasta przy ul. Grochowskiej ma zostać przygotowane centrum kwarantann na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Co zrobić, gdy podejrzewasz koronawirusa?

Jeżeli podejrzewasz, że zachorowałeś na koronawirusa to pod żadnym pozorem nie idź do przychodni czy na SOR! Należy zadzwonić pod numer 800-190-590, a pracownicy NFZ wskażą kontakt do najbliższej placówki. Powinieneś również skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym. 

js 

Zobacz także