Dominik Jaśkowiec nowym posłem z Krakowa. Zastąpił Aleksandra Miszalskiego

Nowym posłem z Krakowa został Dominik Jaśkowiec. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu odbyło się jego ślubowanie. Zajął miejsce po Aleksandrze Miszalskim, który wcześniej objął funkcję prezydenta Krakowa.

Dominik Jaśkowiec pojawił się we wtorek 7 maja na inauguracyjnej sesji Rady Miasta Krakowa IX kadencji. Wraz z innymi radnymi złożył ślubowanie. Już wtedy przyznawał, że następnego dnia będzie już posłem, a wtorek jest jego ostatnim dniem w roli radnego. Dzień później, 8 maja, Jaśkowiec był już w Warszawie, gdzie objął mandat posła.

W wyborach parlamentarnych w październiku 2023 Koalicji Obywatelskiej przypadło pięć mandatów z Krakowa. Jaśkowiec otrzymał szósty pod względem liczby wynik – 5 271 głosów – co dało mu dało mu pierwszeństwo w kolejce po mandat poselski.

Jaśkowiec zapowiedział, że jako poseł zamierza współpracować z władzami samorządowymi na rzecz Krakowa. Zamierza realizować swoje zobowiązania programowe, prezentowane zarówno w kampanii do wyborów parlamentarnych, jak i samorządowych. Wśród jego priorytetów jest m.in. zabezpieczenie przeciwpowodziowe dzielnicy Prądnik Czerwony.

W Radzie Miasta Krakowa miejsce po Jaśkowcu ma przypaść Bartłomiejowi Kocurkowi.

Dominik Jaśkowiec (ur. 1977 r. w Krakowie) od 2010 r. jest radnym miasta Krakowa. W latach 2014-2018 był wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa, a w latach 2018-2022 jej przewodniczącym. W ostatnich wyborach samorządowych (kwiecień 2024) otrzymał ponad 9,5 tys. głosów poparcia.

Nowoczesne obrączki ślubne – oto jak rodzą się nowe tradycje w branży ślubnej

Najnowsze

Co w Krakowie