Drogowy paraliż! Szykujcie się na korki

Musisz przeczytać

W najbliższy weekend lepiej zostawić samochody w garażach, PKP PLK ostrzega przed kolejnymi utrudnieniami związanymi z budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki. W weekend ruch będzie odbywał się według zmienionej organizacji ruchu.

Kolejnym etapem prac przy budowie łącznicy kolejowej będzie montaż stalowych belek nośnych, które zostaną umieszczone nad tarczą skrzyżowania ul. Wielickiej – Powstańców Śląskich – Powstańców Wielkopolskich. To oznacza, że skrzyżowanie zostanie czasowo zamknięte dla ruchu, podobnie jak ulica Dekerta i Romanowicza.

Początkowo kolejarze planowali całotygodniowe zamknięcie skrzyżowania dla ruchu, na to jednak nie wyraził zgody Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zdecydowano więc o czasowym, trzykrotnym wyłączaniu skrzyżowania z ruchu, z wykorzystaniem mniejszego natężenia w weekendy.

Pierwsze utrudnienia spotkają kierowców już w sobotę (21 maja) w godzinach porannych. Skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu kołowego a utrudnienia potrwają do poniedziałku włącznie. Po tym czasie ruch jednokierunkowy na ul. Dekerta w kierunku ul. Dąbrowskiego zostanie przywrócony. Ruch jednokierunkowy zostanie również wprowadzony na ul. Romanowicza.

Kolejne czasowe wyłączenia skrzyżowania z ruchu nastąpią w weekend 4-5 czerwca, wówczas również kierowcy będą musieli szukać alternatywnych tras lub przesiadać się na komunikację miejską.

Poniżej prezentujemy organizację ruchu:

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca