Drugi dzień szczepienia na Rynku Głównym – w kolejce i w deszczu

Musisz przeczytać

Niedziela, 2 maja to drugi dzień masowych szczepień na koronawirusa na Rynku Głównym w Krakowie. Rano kolejka była mniejsza niż wczoraj, ale deszcz padał jeszcze intensywniej niż w sobotę.

Akcja szczepień w długi weekend majowy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. W Krakowie kolejka chętnych do zaszczepienia się na Rynku Głównym miała kilkaset metrów. Ostatecznie zaszczepiono 1,2 tys. osób. Dziś może ich być jeszcze więcej, bo do każdego z punktów masowych szczepień ma dotrzeć dodatkowe tysiąc szczepionek.

Ale rano w niedzielę kolejka była znacznie mniejsza niż w sobotę. Najprawdopodobniej z powodu intensywnie padającego deszczu.

Harmonogram szczepień na Rynku Głównym

• 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze.
• 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się mogą również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach 8.00-20.00, mogą bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca