Drukarka fiskalna Novitus Point, czyli „mocny punkt Twojego biznesu”

Gdyby chcieć wypunktować najważniejsze zalety drukarki fiskalnej Novitus Point, z pewnością należałoby wspomnieć o wysokich parametrach technicznych, rozbudowanej funkcjonalności i kompaktowej konstrukcji. Nowe urządzenie polskiego producenta to też pierwszy model z rodziny Online 3.0, oferujący m.in. współpracę z HUB-em paragonowym Ministerstwa Finansów. Na co jeszcze będą mogli liczyć użytkownicy tej drukarki fiskalnej?

Wydajna technologia sprzedaży od polskiego producenta

Przy okazji premiery drukarki fiskalnej Point, producent urządzenia, czyli Novitus, podkreśla wiele przewag tego modelu nad konkurencją. Jednym z takich wyróżników nowej technologii sprzedaży polskiej marki ma być szeroko pojęta wydajność. A decydują o niej przede wszystkim mocne podzespoły, m.in. czterordzeniowy procesor (4 x 1,5 GHz) oraz szybka pamięć RAM. Jednak nie tylko. Cały czas mowa o urządzeniu fiskalnym, a więc o rozwiązaniu technologicznym, w przypadku którego wydajność jest też zależna od parametrów i kultury pracy mechanizmu drukującego. I tak się składa, że są to kolejne atuty Novitus Point.

Urządzenie polskiego producenta zostało wyposażone w mechanizm termiczny marki Seiko (CAP06-247), który zapewnia łatwy montaż rolki (na zasadzie „wrzuć i pracuj”), wydruk z prędkością do 58 linii tekstu na sekundę oraz automatyczne odcinanie wystawianych dokumentów (m.in. paragonów fiskalnych i faktur VAT). Co więcej, w zależności od wybranej wersji technologicznej, model Point może obsługiwać papier o szerokości 57 lub 80 mm.

Novitus Point oferuje m.in. współpracę z HUB-em paragonowym

Drukarka fiskalna Point jest pierwszym urządzeniem z rodziny Online 3.0 od Novitus. W praktyce oznacza to nie tylko dużą wydajność, ale także dostęp do wielu praktycznych funkcji. Na uwagę zasługuje w szczególności możliwość współpracy tej drukarki z HUB-em paragonowym od Ministerstwa Finansów. Na czym konkretnie polega wspomniane rozwiązanie?

– HUB paragonowy to jedna z funkcji dostępnych w aplikacji e-Paragony, a więc w narzędziu stworzonym i rozwijanym przez Ministerstwo Finansów. Pozwala on na odbieranie paragonów elektronicznych, które mogą być wystawiane i wysyłane przy użyciu urządzeń rejestrujących typu online oraz kas mających postać oprogramowania. Warto też podkreślić, że aplikację MF da się zainstalować na urządzeniach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Co więcej, HUB paragonowy jest rozwiązaniem całkowicie bezpłatnym – zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, Kierownik Serwisu w Polskim Centrum Kas Fiskalnych.

Opcja zrealizowania e-paragonu, przy równoczesnym pominięciu wydruku dowodu sprzedaży, to nie jedyny wyróżnik Novitus Point. W kontekście funkcjonalności online warto również wspomnieć o przekazywaniu danych do Centralnego Repozytorium Kas. Tym bardziej, że właściciel tej drukarki może wybrać sposób współpracy swojego urządzenia z serwerami CRK. Standardowo taka komunikacja odbywa się po skonfigurowaniu połączenia z firmową siecią LAN (przez Ethernet), ale Novitus Point da się rozbudować m.in. o moduł Wi-Fi lub modem GSM. A opcjonalne interfejsy tej drukarki zapewniają też bezprzewodową współpracę z Centralnym Repozytorium Kas.

Bo jakość wykonania również ma znaczenie

Omawiając drukarkę fiskalną Novitus Point, trudno nie wspomnieć o jakości wykonania. A ta stoi na naprawdę wysokim poziomie. W przypadku tego urządzenia wrażenie robią przede wszystkim kompaktowe gabaryty. Tak bogatą funkcjonalność i wydajne podzespoły udało się bowiem zmieścić w obudowie, której wymiary wynoszą zaledwie 140 x 142 x 143 mm (szerokość, wysokość, głębokość). Ergonomiczna konstrukcja drukarki online od Novitus sprawia także, że urządzenie można ustawić na stanowisku pracy w niemal dowolnej pozycji. I co ciekawe, to nie jedyny sposób na dostosowanie modelu Point do przestrzeni, w której są obsługiwani klienci.

Po pierwsze, drukarka jest oferowana w różnych wariantach kolorystycznych. Jej design można więc dopasować do barw kojarzonych z daną działalnością gospodarczą, wyglądu innych urządzeń na stanowisku obsługi klientów lub indywidualnych preferencji przedsiębiorcy. Po drugie, Novitus Point posiada wbudowany ekran o wielkości 4,3”, który da się ustawić pod takim kątem, aby był dobrze widoczny dla nabywców. Po trzecie, w przypadku tej drukarki online można również zastosować opcjonalny wyświetlacz klienta. Co więcej, mowa o ekranie wolnostojącym, który pozwala na jeszcze lepsze zaaranżowanie stanowiska pracy.

W jakim systemie sprzedaży sprawdzi się ta drukarka fiskalna online?

Odpowiadając na to pytanie, warto odnieść się zarówno do protokołów, jak i interfejsów komunikacyjnych zastosowanych w drukarce Novitus Point. W pierwszym przypadku mowa o zgodności z wieloma popularnymi programami dla firm, które zapewniają sprawne zarządzanie różnymi obszarami przedsiębiorstwa, m.in. sprzedażą, stanami magazynowymi czy księgowością. Natomiast w drugim – o płynnej współpracy z innymi urządzeniami, np. z terminalem komputerowym typu POS i szufladą kasową.

– Drukarka fiskalna Novitus Point to dobra propozycja dla różnego typu działalności gospodarczych. Urządzenie bez problemu odnajdzie się w systemie wdrożonym zarówno w sklepie spożywczym lub odzieżowym, jak i w barze, kawiarni czy restauracji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na tę drukarkę w przypadku prowadzenia punktu usługowego. W szczególności wtedy, gdy firma posiada bardzo rozbudowaną ofertę. Novitus Point gwarantuje bowiem obsługę nawet 1 000 000 produktów lub usług – podkreśla ekspert PCKF.

„Mocny punkt Twojego biznesu”

„Mocny Punkt Twojego Biznesu” – to hasło, jakim Novitus promuje nową drukarkę fiskalną w swojej ofercie. I, biorąc pod uwagę wszystkie cechy tego urządzenia rejestrującego, trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. Tym bardziej, że, poza wymienionymi już wcześniej parametrami i rozwiązaniami, model Point zapewnia np. zaprogramowanie nawet 1024 grafik umieszczanych na dokumentach, łatwy dostęp do kopii paragonów (z poziomu pamięci chronionej), zdalną konfigurację poprzez wbudowany serwer WWW, wykonanie automatycznego raportu dobowego o określonej godzinie oraz blokadę przypadkowego dostępu do menu drukarki. Ponadto, urządzenie Novitus jest dostępne zarówno w konfiguracji standardowej (do zastosowania ogólnego), jak i w wariantach z funkcjami aptecznymi lub biletowymi.

Innymi słowy, trudno o drugą tak wszechstronną, wydajną i równocześnie kompaktową technologię sprzedaży. Już teraz można zaryzykować stwierdzenie, że drukarka fiskalna Novitus Point będzie mocnym punktem każdej firmy, w której zostanie wdrożona.

Najnowsze

Co w Krakowie