Drużyna Straży Miejskiej daleko. Zakończył się turniej piłkarski służb mundurowych i pracowników miejskich spółek

Po zaciętych zmaganiach i nieco pechowych występach, drużyna Krakowskiej Straży Miejskiej zakończyła udział w IX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, na 9. miejsce. – Jesteśmy w trakcie cyklu treningowego, ale szczyt formy dopiero jest przed nami. Źle nam się grało na śliskiej murawie i w strugach deszczu. Trochę również zabrakło szczęścia, które z kolei, jak na złość od samego początku sprzyjało przeciwnikom – podsumował turniej kapitan drużyny.

W turnieju wystąpiły drużyny złożone z pracowników miejskich spółek – motorniczych i kierowców z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, pracowników Wodociągów Miasta Krakowa SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o., Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, a także zespoły złożone z policjantów Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zespół Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ZUE SA i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.1 komentarz oczekuje na moderacj złożone z policjantów Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zespół Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ZUE SA i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. Pierwsze mecze rozpoczęły się o 9. Mecze były rozgrywane na dwóch równoległych boiskach. Puchar dla najlepszej drużyny ufundował Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który całe wydarzenie objął honorowym patronatem.

Drużyna strażników miejskich rozpoczęła swoją przygodę od  starcia z drużyną MPWiK, które niestety zakończyło się porażką. W drugim meczu fazy grupowej, z Miejskim Centrum Obsługi Oświaty, strażnicy pokazali już znacznie lepszą formę.  – Udało się zdobyć upragnionego gola, co podniosło morale całego zespołu. Widoczne było, że gra zaczyna się układać, a drużyna potrafi korzystać ze swojego wieloletniego doświadczenia piłkarskiego, mimo pojawiających się kontuzji i trudnych warunków atmosferycznych, jakie towarzyszyły zawodom. Mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem 1:0. – opisuje zmagania Straż Miejska.  Niestety, trzeci mecz fazy grupowej zakończył sie porażką z  drużyną MPEC 0:1. To właśnie ta porażka pogrzebała  szanse na walkę o miejsca medalowe.

Ostatni pojedynek, o 9. miejsce, piłkarze Krakowskiej Straży Miejskiej zakończyli zdecydowanym zwycięstwem 3:1.  – Cóż, trzeba robić swoje, ostro trenować i będą efekty – zadeklarowali strażnicy po zakończeniu turnieju. 

Patrycja Bliska 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie