Dwa loty ratujące ludzkie życie. Lotnicy dyżurujący w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie po raz kolejny pomogli lekarzom

Musisz przeczytać

Lotnicy dyżurujący w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie po raz kolejny pomogli lekarzom. W piątek krakowscy lotnicy już po raz 49 i 50 . w tym roku wykonali lot na rzecz polskiej transplantologii.

W dniu 15.09. samoloty 8. BLTr dwukrotnie wykonały „Akcje Serce”. Pierwszy wylot miał miejsce o godzinie 5.00. Lot po trasie KRAKÓW – KATOWICE – SZCZECIN – KRAKÓW przebiegał bez zakłóceń. Powrót na macierzyste lotnisko nastąpił o godzinie 11.05. Akcje wykonano na rzecz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Wylot do drugiej w tym dniu Akcji Serce nastąpił o godzinie 12.06. W Akcję zaangażowane były dwie załogi lotnicze. Dwa wyloty po trasie KRAKÓW – GDAŃSK – KRAKÓW zakończyły się o godzinie 2.53 w nocy. Podobnie jak w przypadku pierwszej Akcji Serce, realizacja zadania odbyła się zgodnie z zarządzeniem wykonania lotóu i przebiegła bezproblemowo. Akcje wykonano na rzecz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Oba zadania lotnicze zrealizowane zostały przy użyciu samolotów M – 28/PT/GC. Były to już 49 i 50 Akcja Serce wykonane od początku roku.

Wojskowi lotnicy wspierają polską transplantologię już od 35 lat. Ta szczytna idea ratowania ludzkiego życia została zainicjowana przez prof. Zbigniewa Religę i ówczesne Dowództwo Wojsk Lotniczych. W ramach „Akcji Serce” żołnierze pełnią całodobowe dyżury przez 365 dni w roku. Na pokładzie wojskowych samolotów transportują narządy do przeszczepu w dni powszednie, w święta, w sylwestra i bardzo często w weekendy.

Patrycja Bliska 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca