Dwaj nastolatkowie układali kamienie na torach. Ukraińcy słono za to zapłacą

To z pozoru niewinna zabawa, ale jej konsekwencje mogły stanowić realne zagrożenie dla podróżujących i potencjalnie doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu. Dwaj młodzi nastolatkowie z Ukrainy postanowili bawić się układaniem kamieni na torach kolejowych w Krakowie. Na czas interweniowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy udaremnili tę niebezpieczną aktywność.

Incydent miał miejsce  w ubiegłym tygodniu po południu na szlaku kolejowym Kraków Mydlniki – Kraków Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas patrolu zaobserwowali dwie osoby postronne przebywające na torach czynnych, które układały przeszkody na główkach szyn.

fot. SOK

 – Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Natychmiast zostali ujęci przez mundurowych. 13-latkowie pochodzący z Ukrainy podkreślili, że układanie przeszkód na torach było dla nich formą zabawy. Nie byli oni również świadomi, jak tragiczny w skutkach może być jej finał – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Za ten czyn nastolatkowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

SOK przypomina, że wchodzenie na tory jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii. – Dzieci i młodzież przebywająca na obszarze kolejowym, w miejscach niedozwolonych, układając różne przedmioty na torach, często nie zdaje sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerów, ale również im samym – ostrzega Straż Ochrony Kolei

Patrycja Bliska 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie