Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej przeprasza redakcję i dziennikarzy KRKnews.pl

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf bezpodstawnie zarzucił dziennikarzom i redakcji KRKnews.pl wezwanie służb na teren Zakrzówka. W ubiegłą niedzielę, po godzinie 19, na numer alarmowy 112 otrzymano zgłoszenie o próbie samobójczej na terenie kąpieliska Zakrzówek. Po przyjedzie na miejsce policji, straży pożarnej oraz pogotowia okazało się, że zgłoszenie było najprawdopodobniej fałszywe. Kilka godzin później Piotr Kempf w mediach społecznościowych napisał, że to dziennikarze naszej redakcji „wezwali służby, żeby porobić zdjęcia”. Dzień później Piotr Kempf przeprosił za swoje słowa.

Bezpodstawne oskarżenia dyrektora ZZM Piotr Kempfa wobec naszej redakcji to efekt serii artykułów o kąpielisku na Zakrzówku. Opisywaliśmy m.in. brak zabezpieczenia ratowniczego po otwarciu basenów, problemy ze śmieciami, zły stan techniczny pomostów oraz dna basenów. Po tym jak opisaliśmy przekroczenie dopuszczonego limitu osób na pomostach, ZZM zmuszony był wprowadzić limit plażowiczów.

Po jednym z naszym artykułów problem z przekroczeniem dopuszczalnej ilości osób na pływających basenach opisały wszystkie ogólnopolskie media, powołując się na KRKNews.pl jako źródło informacji. Od tego momentu Piotr Kempf w mediach społecznościowych zaczął nazywać informacje publikowane przez nasza redakcję „rewelacjami”. Wielokrotnie na oficjalnym profilu FB ZZM oraz Piotra Kempfa pojawiały się informacje dyskredytujące pracę dziennikarzy naszej redakcji.

Kulminacja oskarżeń nastąpiła w ostatnią niedzielę. Piotr Kempf na naszym profilu FB oskarżył nas o wezwanie służb na teren Zakrzówka. Bezpodstawne i kłamliwe oskarżenia dyrektor ZZM skierował do redakcji KRKnews, dziennikarza, a także współwłaściciela spółki wydającej portal.  

W poniedziałek rano skontaktowaliśmy z Komendą Miejską Policji, Komendą Wojewódzką Policji oraz Komendą Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Dowiedzieliśmy się, że służby otrzymały po godzinie 19 wezwanie do potencjalnej próby samobójczej, ale na szczęście alarm okazał się fałszywy. To nie było jedyne zgłoszenie tego dnia na terenie Zakrzówka. Wcześniej, po godzinie 13, Straż Miejska interweniowała w przypadku dwóch młodych chłopców, którzy bez opieki rodziców przebywali zbyt blisko urwiska nad kąpieliskiem. 

Ze swojej strony zapewnialiśmy – zarówno przedstawicieli Policji, jak i Straży Miejskiej – o  naszej pełnej współpracy w przypadku, gdyby zaistniała konieczność udostepnienia billingów lub numerów telefonów używanych w redakcji. Zadeklarowaliśmy również udostępnienie bilingów numerów prywatnych.

W poniedziałek rano dyrektor Piotr Kempf na naszym profilu FB wycofał się ze swoich słów. 

 

Redakcja KRKNews.pl

 

 

 

 

 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie