Dziewiąta ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Historię dziewiątej ofiary koronawirusa w Polsce opisuje „Dziennik Wschodni”. To ks. Henryk Borzęcki, który był proboszczem z Białopola. 9 marca odprawił dwa pogrzeby, tydzień później trafił do szpitala, trafił na niezabezpieczony oddział pulmunologii. Początkowo nie zbadano go na obecność koronawirusa, Dopiero 18 marca ksiądz został zabrany do szpitala zakaźnego w Puławach, gdy okazało się, że jest zakażony.

W Małopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u proboszcza jednej z parafii w powiecie bocheńskim. Jak poinformowała tarnowska kuria, kwarantanną objęto 15 księży posługujących w parafiach dekanatu Uście Solne, tj.: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa, Uście Solne. „Informujemy wiernych tychże parafii, by we wszelkich potrzebach duszpasterskich kontaktowali się telefonicznie ze swoimi księżmi proboszczami, oni zaś będą informować, jakie dalsze działania i w jaki sposób należy podjąć” -głosi komunikat podpisany przez ks. dra hab. Roberta Kantora, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych przypadkach zakażenia – od początku epidemii potwierdzono już obecność koronawirusa u 774 osób. Tylko dziś ta liczba zwiększyła się o 25, wczoraj – aż o 116.

Najwięcej pacjentów z koronawirusem jest na Mazowszu (175), w województwach łódzkim (111), dolnośląskim (101) i śląskim (82). W Małopolsce potwierdzono 33 przypadki zakażenia koronawirusem.

GS

Zobacz także