Dziś ulicami Nowej Huty przejdzie polsko-ukraiński pochód kolędniczy

Dziś o godzinie 17 rozpocznie się pochód pod nazwą „Dobrym Ludziom Winszujemy!”.  Ulicami Nowej Huty przejdą kolędnicy, którzy wspólnie zaśpiewają  popularnych ukraińskie i polskie piosenki.

 – Zapraszamy do celebrowania radosnej atmosfery kolędy po Nowej Hucie. Siłą muzyki i życzliwości przywołamy dobrobyt, urodzaj i szczęście. Będzie to także okazja do poznania i zaśpiewania utworów popularnych w kulturze tradycyjnej ukraińskiej i polskie – zachęcają organizatorzy. 

Performance poprowadzi Gordiy Starukh – muzyk, kompozytor, wokalista, miłośnik kultury tradycyjnej. Wydarzenie będzie w języku polskim oraz ukraińskim.

Początek o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji i Wsparcia Fundacji Internationaler Bund Polska (os. Górali 24), finał w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida (os. Górali 4). Od godziny 18.00 wspólne, kolędnicze spotkanie przy herbacie.

Wydarzenie zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji i Wsparcia prowadzonego przez Fundację Internationaler Bund Polska, dzięki finansowaniu firmy Shell i współpracy z Urzędem Miasta Krakowa

Michał Lop

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie